آی تی افزار: اگر شما هم همجنان از کاربران فیس بوک می باشید ممکن است به گوشتان رسیده باشد که اکانت ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ کاربر فیس بوکی رسماً هک شده و البته کمپانی فیس بوک نیز این موضوع و آلوده شدن ۵۰ میلیون اکانت را تأیید کرده است. حال ممکن است شما نیز احساس خطر کرده باشید و در تلاش برای حفظ امنیت حساب کاربری فیس بوک خود باشید. در این مطلب با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید تا نحوه بررسی این موضوع را به شما آموزش دهیم.

طبق بررسی های کمپانی فیس بوک گویا از ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ اکانت هک شده در اصل ۳۰ میلیون اکانت آلوده شده اند و دسترسی و Tokens آن ها دزدیده شده است که پیشتر شامل اطلاعات از قبیل ایمیل و شماره تماس و … می باشد.

برای آن هایی که هیچ اطلاعاتی درباره اینکه چگونه این اتفاق افتاده است ندارند باید گفت هکرها با استفاده از امکانی بنام View As که به شما قدرت مدیریت دیده شدن حساب کاربری خود برای دیگر کاربران فیس بوک را می داد و با استفاده از آن می توانستید حساب خود را خصوصی یا عمومی کنید به فیس بوک نفوذ کرده اند. جالب اینجا است که این ابزار جهت ” افزایش امنیت اکانت فیس بوک ” شما و اطلاعات شما بوده که خود آن یک باگ به شدت بزرگ داشته به این صورت که هکرها پس از انتخاب کاربران خاص جهت دیده نشدن یا دیده شدن قادر به سوییچ به اکانت هدف بوده اند یعنی وارد حساب آن شخص می شدند با این عمل.

آموزش بررسی اکانت هک شده فیس بوک:

در مرحله اول شما باید وارد اکانت خود شوید و پس از لاگین به اکانت فیس بوکتان باید صفحه زیر را باز نمایید:

| کلیک کنید: https://www.facebook.com/help/2687943754764396?ref=shareable

در انتهای صفحه مذکور پیامی با عنوان: is My Account impacted by this security issue?

همانطور که در پایین این سؤال نوشته شده است قادر به فهمیدن این موضوع می باشید که آیا اکانت شما آلوده شده است یا نه. در زیر تصویر نمونه ای از این پیام وقتی اکانت شما آلوده نباشد قرار داده ایم:

نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در پایین همین صفحه و بخش نظرات با ما در میان بگذارید.