ترفندهای افزایش امنیت پیج اینستاگرام

امروزه برنامه اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا شناخته می‌شود که کاربران فعال بسیاری هم دارد. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مشکلات کاربران حرفه‌ای اپلیکیشن اینستاگرام بالا بردن امنیت پیج است. ترفندها و روش‌های بسیاری در اینترنت برای افزایش امنیت پیج وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای این کار استفاده نمایید. به طور مثال آسان‌ترین روش‌های افزایش امنیت پیج شامل عدم دسترسی به برنامه‌های شخص ثالث، انتخاب پسورد قوی، انجام احراز هویت دو مرحله‌ای و… می‌شود. در این مطلب ما به بررسی مهم‌ترین ترفندهای افزایش امنیت پیج اینستاگرام می‌پردازیم و با آن‌ها به طور کامل آشنا می‌شویم.

 انتخاب پسورد قوی و مناسب

یکی از آسان‌ترین ترفندهای افزایش امنیت صفحه در اینستاگرام، انتخاب پسورد قوی برای جلوگیری از هک شدن پیج است. انتخاب پسوردهایی مانند نام، تاریخ تولد، شماره تلفن و به طور کلی پسوردهای شخصی، اصلاً مناسب نیستند، زیرا هکرها به آسانی آن‌ها را پیدا کرده و پیج شما از دسترس خارج می‌شود. در نتیجه بهتر است از پسوردهای سخت و پیچیده برای افزایش امنیت پیج خود استفاده کنید.

فعال سازی گزینه Private Account

یکی دیگر از مهم‌ترین ترفندهای افزایش امنیت پیج اینستاگرام برای کاربران، فعال سازی گزینه Private Account است. با فعال کردن این گزینه دیگر تمام افراد به پیج شما دسترسی آسان ندارند و به آسانی می‌توانید از پیج خود در برابر حمله هکرها محافظت کنید. برای فعال کردن این گزینه ابتدا به پروفایل خود رفته و گزینه Settings را انتخاب نمایید. سپس با فعال سازی گزینه Private Account حساب شما در اینستاگرام شخصی می‌شود.

غیرفعال کردن Location

یکی دیگر از آسان‌ترین روش‌های افزایش امنیت پیج اینستاگرام برای کاربران این است که سرویس لوکیشن (Location) یا موقعیت مکانی خود را غیر فعال کنند. این ترفند به شما کمک می‌کند تا هکرها نتوانند اطلاعات شما را کپی کرده و از آن‌ها سو استفاده نمایند. برای غیرفعال کردن این گزینه تنها لازم است به تنظیمات گوشی رفته و از قسمت Location دسترسی اینستاگرام را محدود و غیرفعال کنید.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله‌ای

همانطور که گفتیم ترفندهای بسیاری برای افزایش امنیت صفحه اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ترفندهای افزایش امنیت پیج که باید حتماً از آن استفاده نمایید، احراز هویت دو مرحله‌ای و تأیید هویت شما توسط اینستاگرام است. در این صورت با انجام این مراحل هیچ‌کس غیر از خودتان نمی‌تواند وارد اکانت شما شود. در نتیجه یکی از بهترین راه‌های محافظت از پیج خود، انجام احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام است.

عدم دسترسی برنامه‌های شخص ثالث

از جمله مهم‌ترین نکات که برای افزایش امنیت پیج خود باید به آن توجه ویژه داشته باشید، عدم دسترسی اپلیکیشن‌های شخص ثالث به اینستاگرام است. منظور از برنامه‌های شخص ثالث، اپلیکیشن‌هایی هستند که شما اجازه دسترسی آن‌ها به اکانت اینستاگرام خود را می‌دهید. این برنامه‌ها اغلب امنیت پیج را به خطر انداخته و باعث آسان‌تر شدن کار هکرها می‌شود. در نتیجه برای افزایش امنیت پیج خود بهتر است هیچ‌گونه دسترسی به اپلیکیشن‌های شخص ثالث ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید