آی تی افزار: چیزی از رونمایی پرچمدار پر سروصدای سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۹ نمیگذرد، زیبا و ساده اما برای تهیه نسخه ۱۲۸ گیگابایتی آن باید ۱٫۰۰۰ دلار پرداخت نمایید که اصلاً رقم پایینی نیست. گویا سامسونگ آمده است برای آیفون ایکس اما سؤال مهم این است که آیا این رقم برای این موبایل توجیه شده است؟ با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید تا به جواب آن دست پیدا کنیم.

نقاط ضعف و معایب سامسونگ گلکسی نوت ۹:

 • مکان نادرست اسکنر اثرانگشت این موبایل یکی از آیتم هایی است که پس از بررسی مشخص شد. گویا اسکنر اثرانگشت گلکسی نوت ۹ تا حد زیادی به لنزهای دوربین نزدیک بوده که طبیعتاً پیامدهای خود را خواهد داشت.
 • در این نسخه کمی Bixby بهتر شده است ( نسخه ۲٫۰ بیکسبی ) اما همچنان قابلیت شخصی سازی دکمه برای آن وجود نداشته و صرفاً با استفاده از دکمه سمت چپ موبایل قادر به استفاده از آن می باشید.
 • قرار دادن رنگ پیش فرض زرد برای اس پن در گلکسی نوت ۹ سبب خوانا نبودن آن مخصوصاً با پس زمینه سفید شده است که یکی دیگر از نقدهای منفی این موبایل بوده است.
 • مشکل در عدم دریافت لمس و پن در صفحه نمایش. پس از بررسی نسخه ارائه شده به یکی از خبرگزاری های فناوری بزرگ بین المللی گویا صفحه نمایش گاهاً چه به انگشت و چه با قلم اس کار نکرده اما همچنان سامسونگ پاسخی به وجود باگ یا مشکلی در تمامی نسخه ها نداده و ممکن است مشکل از دستگاه ارائه شده جهت تست باشد.
 • قیمت بالای ۱۰۰۰ دلاری برای نسخه ۱۲۸ گیگابایت

نقاط قوت و مزایای سامسونگ گلکسی نوت ۹:

 • باطری ۴٫۰۰۰ میلی آمپر و طول عمر باطری مناسب
 • پشتیبانی اس پن ( قلم نوت ۹ ) از بلوتوث
 • اضافه شدن امکانات اس پن
 • بهبود کیفیت و رنگهای صفحه نمایش ( ۶٫۴ اینچی از نوع Super AMOLED و با وضوح تصویری ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیسکلی )
 • هوش مصنوعی دوربین

مقایسه آیفون ایکس با گلکسی نوت ۹:

با توجه به قیمت و امکانات این موبایل جدید خیلی از خریداران آن را رقیب آیفون ایکس می دانند در ادامه به مقایسه عددی این ۲ موبایل پرچمدار می پردازیم:

صفحه نمایش: گلکسی نوت ۹ از سوپر امولد ۶٫۴ اینچی و وضوح ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل استفاده می کند اما در آیفون ایکس از صفحه نمایش اولد ۵٫۸ اینچی و وضوح ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پیکسل استفاده می شود.

ابعاد: گلکسی نوت ۹ ابعادی برابر با ۶٫۴ در ۳٫۰ در ۰٫۳۵ داشته و آیفون ایکس ابعادی برابر با ۵٫۷ در ۲٫۷۹ در ۰٫۳۰٫

تراکم پیکسل صفحه نمایش: صفحه نمایش گلکسی نوت ۹ ۵۱۶ پیکسل در اینچ می باشد و آیفون ایکس ۴۵۸ پیکسل در اینچ.

سیستم عامل ها: گلکسی نوت ۹ از سیستم عامل اندروید ۸٫۱ اوریو بهره میبرد و اما آیفون ایکس از iOS 11.

دوربین ها: هر دو موبایل از دوربین های ۱۲ مگاپیکسلی دوگانه استفاده می کنند.

وزن: گلکسی نوت ۹ ۲۰۱ گرم بوده و آیفون ایکس ۱۷۴ گرم می باشد.

دوربین ثانویه: گلکسی نوت ۹ دارای دوربین ثانویه ۸ مگاپیکسلی بوده و آیفون ایکس ۷ مگاپیکسل.

ویدیو: هر دو موبایل دارای کیفیت ضبط ویدیوی ۴K می باشند.

پروسسور ( پردازنده ): در گلکسی نوت ۹ از کوالکام اسنپدراگون ۸۴۵ استفاده شده است و در آیفون ایکس از اپل A11 بایونیک استفاده شده است.

حافظه داخلی موبایل: گلکسی نوت ۹ دارای نسخه های ۱۲۸ گیگابایتی و ۵۱۲ گیگابایتی می باشد و اما آیفون ایکس دارای نسخه های ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی است.

رَم: در گلکسی نوت ۹ از حافظه رَم ۶ یا ۸ گیگابایتی و در آیفون ایکس از ۳ گیگابایتی استفاده شده است.

اس اس دی ( حافظه اکسترنال ): در گلکسی نوت ۹ می توانید یک رَم تا ۵۱۲ گیگابایت به موبایل خود اضافه نمایید اما در آیفون ایکس امکان استفاده از حافظه خارجی نمی باشد.

پورت ها: در گلکسی نوت ۹ از USB نوع c و در آیفون نیز از لایتنینگ استفاده شده است.

قیمت سامسونگ گلکسی نوت ۹ چقدر است؟

 • قیمت گلکسی نوت ۹ نسخه ۱۲۸ گیگابایتی: ۱۰۰۰ دلار

 • قیمت گلکسی نوت ۹ نسخه ۵۱۲ گیگابایتی: ۱۲۵۰ دلار

————–

 • قیمت آیفون ایکس نسوخه ۶۴ گیگابایتی: ۹۹۹ دلار

 • قیمت آیفون ایکس نسخه ۲۵۶ گیگابایتی: ۱۱۴۹ دلار

با شرایط مذکور در این مطلب به نظر شما انتخاب درست کدام است؟ آیا سیستم عامل قدرتمند iOS اینقدر تفاوت ایجاد خواهد کرد که شما این حجم از تفاوت سخت افزاری را نادیده بگیرید؟ پاسخ این سؤال در نیاز هر شخصی داده خواهد شد. نظرات خود را با ما در پایین همین صفحه درمیان بگذارید تا در تصمیمگیری به یکدیگر کمک  کنیم.