مهم‌ترین ترفندهای کاربردی مچ بند هوشمند شیائومی (Mi Band)

طبق تحقیقات صورت گرفته در سال‌های اخیر، کمپانی شیائومی از سامسونگ پیشی گرفته و به بزرگ‌ترین برند تولید کننده محصولات هوشمند در جهان تبدیل شده است. این خبر نشان دهنده میزان کیفیت و علاقه کاربران نسبت به محصولات کمپانی شیائومی است. یکی از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت، مچ بندهای هوشمند شیائومی یا Mi Band است. مچ بندهای هوشمند قابلیت‌های متعدد بسیاری دارند که به کاربران در انجام آسان‌تر امور کمک بسیاری می‌کند. برای آشنایی با ترفندهای کاربردی مچ بند هوشمند شیائومی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تنظیم زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش

یکی از رایج‌ترین مشکلات Mi Band  برای کاربران، خاموش شدن سریع صفحه نمایش است. این مسئله زمانی که مشغول انجام کاری هستید، بسیار دردسر ساز خواهد شد. برای افزایش زمان خاموش شدن خودکار صفحه ابتدا به تنظیمات مچ بند رفته و روی گزینه Auto Screen off کلیک کنید، حالا با قرار دادن تایمر روی 10 ثانیه زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش مچ بند هوشمند شیائومی افزایش پیدا می‌کند.

قابلیت Night Mode

یکی از ترفندهای کاربردی مچ بند هوشمند شیائومی برای کاربران، قابلیت Night Mode است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید نور صفحه مچ بند خود را در شب کاهش دهید. زیرا نور شدید Mi Band ممکن است باعث اذیت شما شده و چرخه خوابتان را مختل کند. برای فعال سازی این قابلیت ابتدا اپلیکیشن Mi Fit/Xiaomi Wear را باز کرده و به منوی پروفایل بروید. سپس گزینه Mi Band را انتخاب کرده و روی حالت شب یا Night Mode ضربه بزنید. همچنین می‌توانید طوری آن را تنظیم کنید که بعد از غروب خورشید حالت Night Mode فعال شود.

فعال سازی حالت DND

ترفند دیگری که در زمان خواب می‌توانید از آن بهره ببرید، فعال‌سازی قابلیت DND یا Do Not Disturb است. این قابلیت باعث شده تا زمانی که مچ  بند را از دست خود خارج می‌کنید، حالت مزاحم نشوید یا همان DND به صورت خودکار فعال شود. برای فعال سازی این قابلیت ابتدا به تنظیمات مچ بند رفته و گزینه Do Not Disturb را فعال نمایید. در این صورت هر زمان که ساعت را از دست خود خارج کنید حالت مزاحم نشوید فعال می‌شود.

قابلیت تشخیص خودکار فعالیت‌های ورزشی

در حقیقت یکی از ترفندهای کاربردی مچ بند هوشمند شیائومی برای کاربران، بررسی دقیق فعالیت‌های ورزشی است. Mi Band قابلیتی دارد که با استفاده از آن می‌توان فعالیت‌های ورزشی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و… را به طور مداوم کنترل کرد. توجه داشته باشید فعال‌سازی این قابلیت ممکن است کمی عمر باتری مچ بند شما را کاهش دهد. زیرا در صورت فعال بودن این قابلیت مچ بند کلیه تمرینات ورزشی شما را مورد بررسی و کنترل قرار می‌دهد. برای فعال‌سازی این قابلیت ابتدا وارد تنظیمات مچ بند شده و روی گزینه Detect Activity کلیک کنید. در این صورت می‌توانید فعالیت‌های دلخواه خود را انتخاب کرده تا در صورت انجام آن‌ها قابلیت بررسی خودکار تمرینات ورزشی در Mi Band فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید