ترفندهای حرفه‌ای برای کاربران مرورگر کروم

یکی از کاربردی‌ترین موتورهای جستجو برای گوشی‌های هوشمند و لپ تاپ، مرورگر کروم است. این مرورگر به عنوان بهترین و قدرتمندترین موتور جستجو در دنیا شناخته می‌شود و تقریباً تمام افراد از آن استفاده می‌کنند. ما در این مطلب به بررسی برخی از ترفندهای کاربردی مرورگر کروم برای کاربران می‌پردازیم. این ترفندها کار با کروم را برای شما تا حد بسیار زیادی آسان‌تر و جذاب‌تر می‌سازد.

یکی از قابلیت‌های جذاب مرورگر کروم حالت Dark Mode است. حالت تیره به تازگی به مرورگر کروم افزوده شده و به صورت پیش‌فرض فعال نیست. برای فعال کردن این حالت ابتدا سه نقطه بالای صفحه را لمس کرده و سپس گزینه Settings‌ را انتخاب کنید. در نهایت به منوی Theme رفته و قابلیت Dark Mode را انتخاب کنید. در این صورت فضای مرورگر شما حالت تیره پیدا می‌کند.

یکی دیگر از ترفندهای مرورگر کروم مخفی کردن پیشنهادهای پیش‌فرض این مرورگر است. گوگل کروم به صورت پیش‌فرض بعد از ایجاد برگه جدید، سایت‌های پربازدید شما را به نمایش می‌گذارد. اما ممکن است شما نیاز به آن نداشته باشید. برای مخفی کردن و حذف پیشنهادهای مرورگر کروم آدرس chrome://flags/#enable-ntp-remote-suggestions را در نوار آدرس سرچ کرده و حالت آن را روی گزینه disable یا غیرفعال قرار دهید. در نهایت مرورگر کروم را بسته و دوباره وارد آن شوید.

برای انتقال مطالب یک سایت به صورت PDF، مرورگر کروم ترفندهای خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای این کار می‌توانید به سایت مورد نظر رفته و سه نقطه بالای صفحه را لمس کنید، حالا گزینه Share را انتخاب کرده و از منوی باز شده Print را انتخاب کنید. در نهایت گزینه Save as را زده و فایل را به صورت PDF سیو کنید.

ترفندهای کاربردی مرورگر کروم

یکی از ترفندهای حرفه‌ای مرورگر کروم که اغلب کاربران به آن نیاز پیدا می‌کنند، استفاده از سایت‌های مختلف در زمان‌های بدون اینترنت است. گاهی اوقات ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشیم اما بخواهیم یک سایت خاص را در حالت آفلاین و بدون اینترنت مطالعه کنیم. مرورگر کروم برای این مشکل راه‌حل بسیار مناسبی در نظر گرفته است. برای این کار شما می‌توانید در زمان وجود اینترنت کل سایت را دانلود کنید. در این صورت دیگر نیازی به Reload کردن سایت نیست و شما به آسانی می‌توانید مطالب سایت مورد نظر خود را به صورت آفلاین مطالعه کنید. برای دانلود یک سایت ابتدا اینترنت خود را قطع کرده و به سایت مورد نظر می‌روید، حالا گزینه Download when online را انتخاب کرده و سایت به صورت خودکار دانلود می‌شود.

از جمله مهم‌ترین ترفندهای کاربردی مرورگر کروم می‌توان به غیرفعال کردن پخش بدون اجازه صدا اشاره کرد. موتور جستجو گوگل کروم به صورت پیش‌فرض پخش خودکار صدا را در سایت‌های مختلف مسدود می‌کند. با این حال اما برخی از سایت‌ها با روش‌های مختلف این ممنوعیت را دور می‌زنند. به همین دلیل مرورگر کروم به شما این اجازه را می‌دهد تا پخش صدا در یک یا چند سایت دلخواه خود را متوقف کنید. در ضمن می‌توانید پخش خودکار صدا را به صورت پیش‌فرض برای کلیه سایت‌ها غیر فعال کرده و مانع پخش صدا شوید. برای این کار تنها لازم است به تنظیمات کروم رفته و منوی Sound را باز کرده و تنظیمات آن را تغییر دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید