احتمال رونمایی از آیفون 15 با درگاه USB-C

ما در این مطلب به بررسی و معرفی آیفون 15 با قابلیت USB-C و تاندربولت 3 می‌پردازیم و با احتمالات موجود در این زمینه نیز آشنا می‌شویم. تحلیلگر محصولات اپل مینگ چی کو، در گزارش جدید خود اعلام کرده است که آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس با قابلیت USB-C به بازار عرضه می‌شود. این قابلیت کاربردی نسل جدید آیفون از USB 3.2 و تاندربولت 3 پشتیبانی می‌کند. در نتیجه سرعت انتقال اطلاعات در نسل جدید آیفون ها بسیار بیشتر از نمونه‌های قبل خواهد بود و کاربران هیچ مشکلی نخواهند داشت.

طبق گزارش تحلیلگر شناخته شده محصولات اپل، آیفون 15 معمولی هم به USB-C مجهز خواهد شد، اما این مدل بر خلاف آیفون 15 پرو و پرو مکس تغییری در سرعت انتقال اطلاعاتش رخ نمی‌دهد. مینگ چی کو می‌گوید: آیفون 15 و آیفون 15 پلاس فقط به سرعت استاندارد طراحی شده، یعنی USB 2.0 دسترسی خواهند داشت. همچنین قابلیت ایردراپ که تاکنون به عنوان آسان‌ترین روش انتقال اطلاعات در گوشی‌های آیفون مورد استفاده قرار می‌گرفته، همچنان باقی می‌ماند.

مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل افزود: آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس باید حداقل به استاندارد 3.2 USB-C و تاندربولت 3 مجهز شوند. قابلیت تاندربولت 3 از پهنای باند حداکثر 40 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که حداکثر سرعت کانکتور لایتینگ به USB 2.0 یعنی 480 مگابیت بر ثانیه می‌رسد. وی ادامه داد: حتی در شرایط واقعی آیفون 15 پرو با قابلیت تاندربولت سرعت بسیار بیشتری نسبت به درگاه فعلی گوشی‌های اپل خواهد داشت. در نهایت این قابلیت مهم و کاربردی می‌تواند به انتقال فایل های سنگین 48 مگاپیکسلی PRORAW کمک بسیاری کند.

معرفی آیفون 15 با قابلیت USB-C و تاندربولت 3

طبق اطلاعات به دست آمده حتی اگر آیفون 15 پرو از تاندربولت 3 پشتیبانی نکند و تنها به USB 3.2 مجهز شود، سرعت انتقال اطلاعات تقریبا بین 5 تا 20 گیگابیت برثانیه خواهد بود. همچنین لازم است بدانید که آیپدهای پرو M1 نیز به درگاه تاندروبولت 3 مجهز هستند، اما نسل پنجم آیپد ایر به درگاه USB-C با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه و آیپد مینی به درگاهی با حداکثر سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه مجهز است. تنها نکته قابل توجه در این زمینه مربوط به آیپدهای نسل دهم است که از USB-C استاندارد با سرعت USB 2.0 استفاده می‌کنند.

در نهایت به نظر می‌رسد که با اجرایی شدن قوانین و مقررات وضع شده جدید توسط اتحادیه اروپا، کمپانی اپل تصمیم گرفته است تا درگاه لایتینگ گوشی‌ها را کنار گذاشته و در سری جدید آیفون‌ها از درگاه USB-C استفاده کند. زیرا درگاه‌های جدید قابلیت‌های بسیاری داشته و سرعت انتقال اطلاعات را نیز افزایش می‌بخشد. البته هنوز خبر موثقی در این زمینه توسط شرکت اپل منتشر نشده است و باید منتظر خبرهای جدید در این زمینه باشیم. زیرا ممکن است قوانین و مقررات جدیدی در آینده وضع شود که مانع تغییر درگاه گوشی‌های آیفون شده و گوشی‌های سری جدید نیز به قابلیت USB-C مجهز نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید