چگونه با ابزار Windows Compact یک پوشه را فشرده کنیم

هارد دیسک ها هر روز در حال ارزانتر شدن هستند . غیرمعمولی نیست که یک لپتاب با هارد ۱ ترابایت پیدا کنید . حافظه های جدید و قدرتمند و پرسرعتی با عنوان SSD  در بازار هستند که نه تنها قیمت آنها از هارد های HDD بیشتر است ، بلکه فضای آنها نیز بسیار کمتر است! لپ تاب هایی که با هارد های ۲۵۰ گیگابایت SSD فروخته میشوند ، همواره ممکن است با مشکل محدودیت فضا همراه شوند . اگر تصمیم خود را برای استفاده از هارد های SSD گرفته اید ، باید برای افزایش فضا ، فایل های خودتان را با ابزار Windows Compact فشرده سازی کنید .

باید به این نکنه همواره توجه کنید که    Windows Compact ، فایل های شمارا داخل یک فایل زیپ نمیریزد !

زمانی که شما از Windows Compact استفاده میکنید در واقع در حال فشرده سازی کامل محتوای پوشه هستید و میتوانید به راحتی ان را رویه هر پوشه پیاده کنید و بدانید که آنها را مثل فایل zip یا rar فشرده نمیکند .

ابزار Windows Compact

Windows Compact یک ابزار از ویندوز است که به شما کمک میکند سایز پوشه های خودتان را کاهش بدهید . این ابزار با Cmd کار میکند و ممکن است هر کسی نتواند با آن کار کند و یا نحوه کار با آن را بلد باشد . به همین منظور میتوانید با برنامه CompactGUI به جای Cmd با رابط گرافیکی با برنامه Windows Compact کار کنید .

دانلود  CompactGUI

 

حالا برنامه بالا را باز کرده ، و پوشه ای که میخواهید فشرده کنید را انتخاب کنید . سپس رویه گزینه Compress folder کلیک کنید . زمان فشرده سازی بستگی به روش فشرده سازی دارد که شما انتخاب میکنید . گزینه پیشفرض ، زمان زیادی را نمیگیرید و به عنوان مثال حجم پوشه ۱٫۷۵ گیگابایتی ما را به ۹۴۷ که چیزی در حد نصف آن است ، کاهش داده .

چگونه با ابزار Windows Compact یک پوشه را فشرده کنیم
چگونه با ابزار Windows Compact یک پوشه را فشرده کنیم

شما میتوانید از این ابزار رویه هر نوع هاردی استفاده کنید ، ولی برای هارد های SSD بسیار کاربردی میباشد !

CompactGUI فقط میتواند پوشه ها را فشرده کند و اگر احساس میکنید نیاز دارید فایل یا درایور را فشرده کنید باید از Cmd اقدام کنید  .