بازیابی آدرس فایل در IDM:

 بازیابی آدرس فایل در IDM

تا حالا شده فایلی را با IDM دانلود کرده باشید و وسط دانلود خطایی پیش بیاد که دیگه هرچقدر ادامه دانلود را بزنید ،دانلود آغاز نشه؟

سلام به همه ی دوستان.یه مدت پیدام نبود و شما از دستم راحت بودید!هاردم مشکل داشت.

امروز بعد از چند روز با یه آموزش مختصر اومدم پیشتون که دستم راه بیفته تا به ترفند های دیگه برسیم.

هموطور که توی مقدمه مطلب بهتون گفتم،موضوع این آموزش این هست که اگر شما یکی از کاربران IDM هستید، حتما  با این مشکل رو برو شده اید که پس مدتی که برنامه در حال دانلود کردن هست،متوقف می شه و دیگه دانلود نمی کند.

اصولا چندتا دلیل وجود داره.یکی این که اون لینکی که از داره دانلود می شه پاک شود یا مشکل پیدا کنه.دلیل دوم این که  لینکی که در حال دانلود کردن از آن هستید قابلیت ایست موقت یا همان resume را ندارد.و دلیل سوم این که شما وقتی قسمتی از لینکی را دانلود می کنید، دانلود را موقتا متوقف می کنید تا  بعدا ادامه بدید.بعضی موقع این ایست موقت طول میکشه مثلا بعد از ۳ روز یا یه هفته میخواهید شروع به دانلود کنید.

حالا چکار کنیم که این همه زحمتی که کشیدیم و عمری که با سرعت اینترنت ایران ،پای دانلود کردن اون فایل هدر دادیم، از بین نره…؟مثلا فرض کنید یه فایل یک گیگابایتی رو دانلود می کنید و در حالت خیلی بد ، در ۹۰ درصد گیر میکنه و دانلود نمیشه.خب خیلی سخته فایلی را که ۹۰۰ مگابایت از اون دانلود شده است را مجدد دانلود کنیم.

برای این که از این سختی فرار کنید باید با برنامه IDM ادرس فایل دانلود را بازیابی کنیم تا برنامه شروع به دانلود کنه.

برای این کار برنامه ی IDM را باز کنید.

برای مثال من میخواهم برنامه Win rar رو دانلود کنم.ولی وسط دانلود در تقریبا ۱۸ درصد گیر میکنه.مثل تصویر زیر

بازیابی آدرس فایل در IDM

برای این که برنامه بتونه ادامه فایل رو از روی لینک پیدا کنه لازمه که روی اسم فایل راست کلیک کنید و اگه برنامه فارسی هست “بازیابی آدرس فایل” رو بزنید و اگه انگلیسی هست “Refresh download Adrress” رو بزنید.وقتی این دکمه رو می زنید یه ساول از شما پرسیده میشه که توضیح داده این دکمه برای چی هست.شما OK رو بزنید.وقتی OK رو می زنید یه پنجره ی کوچک براتون باز میکنه که یه دکمه به نام cancel داره.اصلا این دکمه رو فشار ندید.کاری به این پنجره نداشته باشید.این صفحه منتظر وارد کردن ادرس دانلود هست.برنامه IDM بطور خودکار مرورگر پیشفرضتون رو باز میکنه و اون صفحه ای که لینک دانلود در آن هست را براتون باز میکنه.کافیه شما اون دکمه ی دانلودی رو که قبلا زده بودید رو دوباره بزنید.

وقتی اینکارو میکنید اون پنجره ای که فقط دکمه CANCEL رو داشت از بین میره و یه پیغام مبنی بر این که لینک یا ادرس جدید با موفقیت پیدا شد.

حالا شما میتونید با خیال راحت دکمه ی ادامه  را در idm بزنید و به تماشای دانلود برنامه یا فایل بشینید.