آی تی افزار: افزایش کارایی باطری گوشی آیفون با استفاده از وسیله کاربردی جدید که در مورد آیفون XR جلب توجه می‌کند ، طراحی، پردازنده، دوربین و یا حتی رنگ های سرگرم کننده آن نیست. بهترین چیز این است که عمر باتری XR افزایش یافته است، که اجازه می دهد تا تمام روز از تلفن استفاده کنید بدون اینکه از شارژ آن نگران باشید.زیرا یکی از عمده نگرانی های کاربران گوشی های آیفون خالی شدن شارژ سریع این گوشی ها است.

بنابراین کمی شگفت انگیز بود که اپل چند هفته پیش یک وسیله به نام  Smart Battery جدید برای آیفون XR معرفی کرد. Case  Smart Battery، که برای آیفون XS و XS Max نیز موجود است، به قیمت ۱۲۹ دلار فروخته می شود و به صورت سیاه یا سفید عرضه می شود و طراحی شده است تا به طور چشمگیری زمان لازم برای افزایش مصرف گوشی خود را به یک شارژر دیواری افزایش دهد.

اپل می گوید نسخه آی فون XR این مورد زمان مکالمه را تا ۳۹ ساعت (از ۲۵)، استفاده از اینترنت تا ۲۲ ساعت (از ۱۵) و پخش فیلم تا ۲۷ ساعت (از ۱۶) گسترش می دهد. این یک جهش قابل توجهی از استقامت چشمگیر XR است، اما از آنجایی که برآورد عمر باتری اپل می تواند تبدیل به استفاده از دنیای واقعی باشد، تصمیم گرفتم از یک  Smart Battery جدید با یک آیفون XR برای یک هفته استفاده کنیم تا ببینید واقعا چه چیزی می باشد و آیا گفته مسئولان شرکت اپل درست است یا خیر.

تشریح نسل جدید از باطری های کمکی

طراحی مورد جدید شبیه مدل اصلی است که برای آیفون ۶S و ۷ عرضه شد، اما دارای پشتی بلندتری است که در پشت گوشی قرار دارد. هیچ چیز در مورد این واقعیت وجود ندارد که این مورد ضخامت و وزن قابل توجهی را برای گوشی اضافه می کند. حتی کوچکتر از آیفون XS هنگامی که مورد در حال چرخش است، تبدیل به یک شکاف واقعی می شود. بزرگترهای آیفون XR و XS Max دارای مواردی هستند که به راحتی قابل جابجایی و خارج شدن از جیب می باشند.
سیلیکون سفت و محکم می‌باشد که نه تنها باعث می شود که آن را به یک جیب بسپارید، بلکه یک تن گرد و غبار را نیز پس از چند دقیقه استفاده  پاک می کند از طرفی با توجه به جنس عالی سیلیکون به کار رفته در این وسیله ،به راحتی کاربر می تواند با آن ارتباط برقرار کند.

امکانات جدیدی که این وسیله به کاربر می‌دهد

موارد جدید بعضی از ویژگی های اضافه شده را که قبلا در دسترس نبوده اضافه کرده است از جمله: شما می توانید با استفاده از شارژر بیسیم یا با استفاده از شارژر سیم دار گوشی خود را شارژ کنید. همچنین از طریق گوشی و باتری مورد استفاده قرار دهید. اپل می گوید که پاور ۵ وات که با آیفون عرضه می شود، ابتدا آیفون را شارژ می کند، در صورتی که شارژر ۱۰ وات یا ۱۲ وات به صورت همزمان در ۵ وات شارژ می شود. یک شارژر ۱۸ وات قبل از پر کردن مورد از طریق آیفون سرعت شارژ می شود، در حالی که شارژر ۳۰ وات یا بیشتر به طور همزمان هر دو گوشی و پاور را شارژ می کند. بر روی یک شارژر بی سیم، آیفون قبل از اینکه دستگاه شروع به پرکردن مخزن خود کند، ابتدا شارژ می کند.

به موارد بالا میتوان پورت جدید در پایین این قاب اشاره کرد که علاوه بر شارژ کردن باعث کاهش نویز های صدا هم می شود.و همچنین به وسیله آن می‌توان با دیگر وسایل الکترونیک ارتباط برقرار کرد.
با توجه به وارد بالا میتوان نتیجه گیری کرد که یک تحول بسیار مهمی در صنعت گوشی ، شرکت اپل به وجود آورده و مشکل چندین ساله کاربران این شرکت را هم حل کرده است به نحوی که با توجه به تجربیات ما  میتوان با شارژ ۱۰۰درصد گوشی و  Smart Battery به مدت ۳۶ساعت بدون نیاز به شارژر دیواری بود. به این صورت که ابتدا از شارژ Smart Battery استفاده کرد و سپس بعد از خالی شدن آن می‌توان از شارژ خود گوشی بهره برد .

نتجیه گیری

با توجه به تمامی مزایای گفته شده برای این وسیله ولی معایب مهمی را هم به دنبال دارد از جمله قیمت نسبتا بالای این وسیله می‌باشد که چیزی در حدود ۱۲۹دلار است. از طرفی این وسیله فقط برای شارژ گوشی مدل xr است و دیگر مدل های شرکت اپل یا دیگر شرکت ها را پشتیبانی نمی کند. که این خود یک عیب بسیار بزرگ است زیرا با پیشرفت تکنولوژی و سرازیر شدن وسایل الکترونیک در زندگی روزمره ،شارژ کردن این وسایل امری بسیار  طبیعی به حساب میاد که باید به آن توجه داشت برای همین به نظر بنده هنوز برای استفاده های از این وسیله با این قیمت از نظر صرفه اقتصادی مناسب نمی باشد.

نظر شما راجع به این تکنولوژی چیست؟ نظرات، پیشنهادات و سؤالات خود را با ما در پایین همین صفحه در میان بگذارید.