This-Windows-9-itafzar.net

 اولین طرح احتمالی ویندوز ۹ شما را به یاد لینوکس و مک می اندازد

هنگامی که آخرین محصول یک کمپانی معرفی می شود، گمانه زنی ها در مورد محصول بعدی آن کمپانی شروع می شود. مثل تبلت نکسوس ۷ که مدتی پیش عرضه شد حالا گمانه زنی و طرح های احتمالی نکسوس ۸ در حال انتشار در سطح اینترنت است. این موارد برای نرم افزارهای مهم نیز صدق می کند.

سیستم عامل ویندوز نیز از این قضیه مستثنا نیست. هنوز مدت زمان زیادی از عرضه ویندوز ۸٫۱ نگذشته که طرح های احتمالی یا همان Conceptهای ویندوز ۹ توسط افراد علاقمند در حال انتشار در سطح اینترنت هستند. اکنون یکی از کاربران وبسایت مشهور DeviantArt به نام p0isonParadise یک کانسپت برای ویندوز ۹ آماده کرده که مورد توجه وبسایت های فناوری قرار گرفته است.

شاید با دیدن این کانسپت شما به یاد توزیع لینوکسی محبوب ابونتو و سیستم عامل مک او.اس.ایکس بیفتید. در واقع لانچری که در سمت چپ قرار گرفته است شباهت زیادی با لانچر ابونتو و تسک باری که در بالای صفحه قرار گرفته از مک او.اس.ایکس الگو برداری شده است. البته اگر به آیکون فایل های موجود در پنجره فایل ها نگاه کنید حتما شباهت های آن با سیستم عامل مک را متوجه خواهید شد.

البته محیط کلی این کانسپت شباهت زیادی با دسکتاپ KDE دارد. در هر صورت باید منتظر باشیم و ببینیم که ویندوز ۹ در نهایت چه ظاهری خواهد داشت.