در شهر بالینگن(Balingen)  آلمان برای اولین بار یک جاده شارژ بی سیم برای وسایل نقلیه الکتریکی عمومی وخصوصی بوجود آمده است .که این جاده از جدید ترین فناوری برتر تامین کننده شارژ بی سیم خودروهای الکتریکی داخل جاده برای شارژ خودروهای برقی تجاری و مسافربری استفاده می کند . این جاده توانایی این را دارد که خودرو برقی در حال حرکت  در این مسیر را به خوبی شارژ کند .

شرکت الکتریون(Electreon)  سازنده این فناوری راه حل های شارژ بی سیم را برای وسایل نقلیه الکتریکی معرفی میکند .این شرکت چندین جایزه گرفته است و یکی از مفید ترین و بهترین راه ها برای شارژ

بی سیم وسایل نقلیه برقی است .

این فناوری خودروهای برقی در حال حرکت و همچنین خودروهای ایستاده را شارژ میکند تا نیاز به توسعه ظرفیت باتری ها در وسایل نقلیه برقی را کاهش دهد،و همچنین هزینه کلی وسایل نقلیه را کاهش دهد و خودروهای برقی را به شکل سریع و ایمن شارژ کند.

برنامه شارژ این شرکت CaaS نام گذاری شده و با شهرها و ناوگان حمل ونقل برقی کارمی کند تا امکان تبدیل ناوگان عمومی وتجاری و خودران به وسایل نقلیه الکتریکی را با هزینه کم و بدون وقفه فراهم سازد.

شرکت الکتریون با همکاری شرکت EnBW که عرضه کننده  برتر در زمینه زیرساخت شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در آلمان است، یک سیستم جاده الکتریکی (ERS) به طول یک کیلومتر در دنباله  یک جاده خواهد ساخت که در آن دو ایستگاه شارژ ثابت نیز ساخته می‌شود.

این تکنولوژی  در دو مرحله در شهر بالینگن معرفی شده است . مرحله اول، یک مسیر ۴۰۰ متری با دو ایستگاه شارژ ثابت خواهد بود و در مرحله دوم ۶۰۰ متر به طول این جاده شارژ بی‌سیم اضافه می‌شود.

این طرح پس از آزمایش موفقیت آمیز فناوری شرکت الکتریون در شهر کارلسروهه که با مشارکت شرکت EnBW انجام شد، اجرایی می‌شود که طی آن یک جاده شارژ بی‌سیم یا برقی در مرکز آموزشی شرکت EnBW در این شهر ساخته شد که در ساعات اوج مصرف به یک اتوبوس عمومی مجاور نیرو می‌دهد.

دکتر ماکسیمیلیان آرنولد که از طرف شرکت EnBW به این پروژه رسیدگی می کند ، می‌گوید: اجرای این پروژه در بالینگن نشان می‌دهد که چقدر مداوم در حال ترویج استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی در آلمان هستیم. و می‌خواهیم شارژ بی‌سیم را از نظر فنی برای حمل و نقل عمومی آلمان مناسب سازی کنیم. کار ما همچنین راضی کردن مقامات، اپراتورهای شبکه انرژی، اپراتورهای اتوبوس و عموم مردم و آگاه کردن آنها نسبت به این فرصت‌ها است. هدف این پروژه تنها باز کردن راه شارژ بی‌سیم برای عموم در آلمان نیست. بلکه  شامل توسعه و استفاده از ابزاری است که به برنامه‌ریزان حمل و نقل عمومی در محل نصب تکیه گاه های  مورد قبول  برای یک شهر یا منطقه خاص کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید