آی تی افزار: در حالی که بسیاری از شرکت های مهم و و پر سود در صنعت گوشی حتی برای اولین بار از اسکنر اثر انگشت برای باز کردن گوشی استفاده نکرده‌اند اما شرکت های چینی این تکنولوژی را با استفاده از فناوری های رو به رشد خودارتقاء داده اند. این فناوری به نحوی که میتوان انتظار داشت اثر انگشت همانند حسگر های لمسی موجود بر رو گوشی ،بر تمامی پوشش گوشی اثر کنند.

امروزه برای اثرانگشت یک فضای محدود درنظر گرفته شده است که باید توجه داشت ، انگشت فرد کاملا دقیق بر روی حسگر قرار بگیرد و از طرفی یک سنسور کوچک و تقریبا نامرئی که تحت یک سطح شیشه ای یکنواخت با یک منطقه بسیار محدودی ارائه شده است که در بعضی از مدل ها این روند برای باز شدن با کندی صورت می‌گیرد که با پیشرفت تکنولوژی در این حیطه بسیاری از مشکلات را می توان حل کرد.
به همین دلیل، شرکت ها به دنبال گسترش عملکرد  حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش و پوشش کل منطقه صفحه نمایش هستند. غول اپراتور اسمارت فون چینی Xiaomi امروز سیستم عامل جدیدی را معرفی کرد که برای باز کردن سریعتر است و نیازی به فشار دقیق ندارد.براین اساس مدل خود را معرفی کرده که یک اثر انگشت روی صفحه نمایش جدید را نشان داد که خیلی راحت تر از قرار دادن انگشت روی صفحه نمایش با فضای محدود می باشد.
به این صورت که گوشی را می توان به راحتی بدون نگاه کردن به صفحه نمایش باز کرد. با این حال، این بدان معنا نیست که منطقه فعال اسکنر اثر انگشت تمام صفحه نمایش را پوشش می دهد.

درآخرین پستی که مدیر عامل این شرکت در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است بسیاری از جزئیات و جنبه های اجراء آن، از جمله منطقه قابل استفاده برای این فناوری را بیان کرده است . طبق گفته Bin، “منطقه باز شدن ۵۰٫۲ x 25mm است” که دور پوشش کل صفحه نمایش تلفن نیست، اما همانطور که گفته شده است ، اولا بسیار سریع عمل میکند و ثانیا محدوده پوشش بسیار بالایی را دارا می‌باشد که براحتی میتوان بدون نگاه کردن به گوشی قفل صفحه را باز کرد.
آقای بین می‌گوید شرکتش هیچ تمایلی برای ایجاد یک گوشی جدید و گذاشتن این اثر بر روی آن مدل ندارد بلکه اگر بازخورد ها در اینده از این فناوری مثبت اعلام شود شاید آن را در اختیار دیگر شرکت های بزرگ گوشی تحت لیبل این شرکت ارائه کند‌.
باید توجه داشت با توجه به آن که از لحظه انتشار این خبر در فضای مجازی بازخورد های نسبتا خوبی از این فناوری شده است احتمالا زیاد ما این فناوری را در گوشی های نسل جدید شاهد خواهیم بود شاید در اوایل سال ۲۰۱۹ به این تکنولوژی در گوشی ها به صورت استفاده نشود ولی امکان حظور این تکنولوژی در این سال بسیار بالا می‌باشد.
بنابراین، شما چه فکر میکنید؟

آیا اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش روبه افول شدن است ؟یا فکر می کنید که همه  این تکنولوژی ها ازجمله خواندن اثر انگشت به نفع اسکن چهره سه بعدی و سایر روش های احراز هویت بیومتریک است؟ نظرات خود را پایین صفحه با ما درمیان بگذارید.