استفاده از یک فلش USB به عنوان پسورد ورود در ویندوز:

استفاده از یک فلش USB به عنوان پسورد ورود در ویندوز

شما در ویندوز می توانید روی حساب کاربری ویندوز خود یک پسورد بگذارید و تا کسی آن پسورد را نداند نمی تواند وارد ویندوز شما شود. اما همان طور که می دانید پسورد مشکلات زیادی دارد که از جمله ی آن ها می توان به از یاد بردن آن و همچنین وارد کردن این پسورد هر باز که می خواهید وارد ویندوز شوید کار سختی است.

فرض کنید شما هر بار که می خواهید وارد خانه ی تان شوید مجبور باشید یک پسورد را وارد کنید! اینکار مشکلاتی دارد که مهم ترین آن از یاد بردن پسورد است. اما وقتی شما از کلید استفاده می کنید کمی کار راحت تر است. حالا تصور کنید که ویندوز شما هم مانند یک خانه باشد و شما برای ورود به آن نیاز به یک کلید داشته باشید! اما کلید ویندوز شما یک فلش USB است!! در ادامه شما را با نرم افزاری آشنا می کنم که به شما اجازه می دهد فلش USB خود را به یک کلید تبدیل کنید و از آن برای ورود به ویندوز خود استفاده کنید. در این ترفند فلش شما هیچ تغییری نمی کند و شما همچنان می توانید از فلش خود برای انتقال فایل ها استفاده کنید.

برای شروع شما باید برای حساب کاربری خود یک رمز عبور انتخاب کنید! در حقیقت این برنامه فقط زحمت وارد کردن پسورد شما را می کشد و دیگر نیاز نیست شما همیشه پسورد خود را وارد کنید بلکه کافی است فلش خود را به رایانه متصل کنید. پس نرم افزار Rohos logon key را از لینکی که در انتهای این مطلب وجود دارد دانلود و نصب و اجرا کنید. بعد از شروع دو گزینه نمایش داده می شوند که یکی برای تنظیم فلش USB به عنوان کلید ورود است و یکی برای خریدن نسخه ی اصلی نرم افزار است. فلش خود را به رایانه متصل کنید و صبر کنید تا توسط کامیپوترتان شناسایی شود و قابل استفاده باشد بعد روی Setup USB key کلیک کنید.

استفاده از یک فلش USB به عنوان پسورد ورود در ویندوز

بعد پنجره ای باز می شود که به شما این امکان را می دهد که کاربر مورد نظر خود را انتخاب کنید (اگر بیشتر از یک حساب کاربری دارید) و همچنین می توانید انتخاب کنید کدام فلش USB انتخاب شود (اگر بیشتر از یک فلش به رایانه متصل کرده اید) در پایان هم باید پسورد حساب ویندوز خود را وارد کنید! در واقع این نرم افزار پسورد حساب کاربری شما را به فلش USB شما تبدیل می کند. در پایان Setup USB key را انتخاب کنید.

  استفاده از یک فلش USB به عنوان پسورد ورود در ویندوز

استفاده از یک فلش USB به عنوان پسورد ورود در ویندوز

اگر بعدا خواستید فلش خود را به حالت معمولی قبل بازگردانید می توانید در همین پنجره گزینه ی Disable key را انتخاب کنید.

این برنامه پسوردها را با استفاده از الگوریتم های AES-265bit رمز گذاری می کند و هرگز خود پسورد را در فلش USB ذخیره نمی کند. این برنامه حتی در حالت Safe mode هم کار می کند!!

Rohos logon key در ویندوزهای ۲۰۰۰ و XP و Vista و ۷ و۸ کار می کند. البته این نرم افزار نسخه ی غیررایگان هم دارد که امکانات بیشتری از قبیل استفاده از دو عامل (یکی فلش USB و دیگری رمز عبور) برای ورود به ویندوز و ورود اضطراری برای زمانی که شما فلش USB را گم کردید یا رمز عبور را فراموش کردید، را در اختیار شما قرار می دهد.

دانلود Rohos logon key با لینک مستقیم