آی تی افزار: بسیاری از ما تا به حال با مشکل انگلیسی بودن ارقام در مجموعه آفیس و بسیاری از نرم افزارهای دیگر مواجه شده ایم. در حالی که حروف هم فارسی هستند در همچنان ارقام انگلیسی بوده که در مقاله، طرف و انواع فایل ممکن است مشکل ساز باشد. در این مطلب قصد داریم این مشکل را برای همیشه و در چند لحظه برطرف نماییم. با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید.

در نظر داشته باشید که اگر کامپیوتر شما زبان فارسی را پشتیبانی کرده و شما این زبان را در آن add کرده اید می توانید با استفاده از تمامی فونت های B مثل B Nazanin یا B Mitra ، B titr و مشابه استفاده نمایید و در تقریباً تمامی موارد ارقام بصورت فارسی نمایش داده خواهند شد.  ( نمونه در تصویر زیر: فونت B Nazanin )

با استفاده از آن ها می توانید ارقام را فارسی نمایید. ( نمونه در تصویر زیر )

 

و اما اگر قصد استفاده از این فونت ها را ندارید یا در کل این مشکل برطرف نشده است به احتمال زیاد شما همچنان زبان فارسی را در ویندوز خود add نکرده اید. در ادامه همراه ما باشید تا آموزش تصویری انجام این کار را به شما ارائه دهیم.

در ابتدا باید کنترل پنل ویندوز را باز نمایید برای انجام این کار در سرچ ” جستجو پایین صفحه ویندوز بنویسید “Control Panel” و پس از مشاهده آن در نتایج بر روی آن کلیک نمایید. سپس صفحه ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که باید بر روی گزینه add a language کلیک نمایید.

سپس وارد صفحه ای دیگر مشابه تصویر زیر خواهید شد که باید بر روی گزینه add a Language کلیک نمایید.

در صفحه آخر زبان هایی که ویندوز ۱۰ از آن ها پشتیبانی می کند برای شما نمایش داده می شود که در بخش حرف P می توانید فارسی یا Persian را مشاهده نمایید. در ابتدا بر روی Persian یک کلیک نمایید و پس از آن مشابه تصویر زیر گزینه Add را در پایین صفحه سمت راست بزنید.

و تمام…! زبان فارسی به ویندوز شما اضافه شد. حال می توانید از اعداد فارسی در پاورپوینت خود لذت ببرید. توجه داشته باشید برخی از فونت ها قابلیت پشتیبانی از ارقام فارسی را ندارند لذا پیشنهاد ما به شما استفاده از فونت های معتبر از قبیل B Nazanin – IranYekan – Iran Sans می باشد. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد در صورتی که هر گونه سؤال، نظر یا پیشنهادی دارید با ما در زیر همین مطلب درمیان بگذارید.