آی تی افزار : یکی از ویژگی جالبی که اکثر گوشی های اندرویدی دارا می باشند، قابلیت OTG می باشد. شما با استفاده از این قابلیت قادر هستید تا وسایل جانبی مانند فلش ، هارد اکسترنال ، موس ، کیبورد و … را توسط کابل OTG به گوشی خود متصل کرده و مانند یک کامپیوتر می توانید از آن استفاده کنید.

 

چگونه وسایل جانبی (فلش ، موس ، کیبورد و…) را به گوشی متصل کنیم؟

همانطور که در سطر بالا به آن اشاره شد، OTG گوشی و تبلت شما رو تبدیل به یک میزبان USB میکنه و از گوشی و تبلت خود می توانید مانند یک کامپیوتر استفاده کنید. استفاده از این قابلیت بسیار ساده می باشد و شما می توانید تنها با اتصال کابل OTG به گوشی و وسیله ی جانبی خود (موس،کیبورد و فلش) بهره ببرید.

• در صورتی که کابل OTG درون کارتن گوشی شما موجود نبود، می توانید کابل OTG را از فروشگاه های موبایل تهیه کنید.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/09/otg-www.itafzar.net-01.jpg

آیا گوشی شما از OTG پشتیبانی می کند؟

یکی دیگر از لازمه های استفاده از این قابلیت، پشتیبانی گوشی یا تبلت شما از OTG می باشد. برای اینکه بفهمید گوشی شما از OTG پشتیبانی میکند یا خیر،کافیست بر روی کارتن یا دفترچه ی مشخصات گوشی خود به دنبال عبارت OTG یا USB on the go و یا USB host باشید و اگر پیدا کردید یعنی گوشیتون از این قابلیت پشتیبانی میکند.

البته اکثر گوشی های امروزی از این قابلیت پشتیبانی می کنند که از معروف ترین این گوشی ها می توان به

  • Sony Xperia Z, ZL, Z Ultra, Z1
  • Samsung Galaxy S2, S3, S4, grade 1, grade 2, grade 3
  • LG Optimus G, G2
  • HTC X, One, One mini, One max
  • Google Nexus 5

اشاره نمود.

برنامه های مورد نیاز برای استفاده از قابلیت OTG

برای استفاده از این امکان غالبا نیاز به نرم افزار نمی باشد اما برای امکانات بیشتر، می توانید از نرم افزار های USB Host Controller و Total Commander استفاده کنید.