آی تی افزار: مطمئناً با وجود بسیاری از مشکلات برای استفاده از تلگرام رسمی خیلی از کاربران به سمت نسخه های غیررسمی تلگرام رفته اند که سبب می شود این سؤال به وجود آید که آیا این مسنجرها ایمن هستند؟ و اینکه اطلاعات ما از گالری تصاویر و ویدیو ها گرفته تا مخاطبین و … در امنیت هستند؟ جواب این سؤال متأستفانه بصورت کلی نمی باشد و هر نرم افزار با توجه به اعتبار خود و نحوه برنامه نویسی سنجیده می شود. با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید تا در این مطلب امنیت هاتگرام را بررسی نماییم.

آیا هاتگرام امن است و امنیت دارد؟

همانطور که پیش از این نیز برای شما عزیزان توضیح دادیم این نرم افزارها نسخه های غیررسمی و خصوصی می باشند. اما لازم به ذکر است که هاتگرام یکی از بزرگترین و پردانلود ترین نسخه های غیررسمی تلگرام بوده که سبب می شود کاربران آن تعداد بسیار بالایی باشند. لذا اگر بخوایم این نرم افزارها را نصب کنیم پیشنهاد ما به شما تلگرام X، تلگرام طلایی و هاتگرام می باشد.

چگونه یک تلگرام غیر رسمی ایمن را تشخیص دهیم؟

طبیعتاً در ابتدا شما باید به سازنده آن نرم افزار اعتماد داشته باشید که آیا بصورت رسمی کار می کند؟ معتبر است؟ متخصصان آن را پیشنهاد می کنند؟ و … اما از آنجایی که تلگرام در ایران غیرقانونی می باشد پس همچین گزینه ای تقریباً وجود نداشته و هیچ شرکتی رسماً معرف این سری از نرم افزارها نمی باشد. راه دومی که حتماً پیشنهاد می شود به شما این است که حداقل این سری نرم افزارها را از گوگل پلی دانلود نمایید تا حاوی بدافزار و کدهای مخرب نباشند. اما در کل همانطور که پیش از این نیز تأکید داشته ایم استفاده از نسخه های رسمی نرم افزارهای بزرگ بسیار توجیه شده تر است تا نسخه های شخصی سازی شده.

آیا هاتگرام قادر به سوء استفاده از اطلاعات ما می باشد؟

تمامی این نرم افزارها از API تلگرام اصلی استفاده می کنند اما این به آن معنی نیست که اطلاعات شما کاملاً در امنیت هستند! بله! مسنجرها قادر به سوء استفاده از اطلاعات شخصی شما، مخاطبین شما و در کل موبایل شما می باشند. یعنی این دسترسی قابل تعیین است و همانطور که در این نرم افزارها امکاناتی بیشتر از نسخه رسمی تلگرام مشاهده می کنید طبیعتاً بدافزار و کدهای مخرب نیز می توان در آن ها اضافه کرد. لذا در انتخاب این نوع مسنجرها باید واقعاً دقت کرد.

نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین همین صفحه و در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.