پین کردن یا همان سنجاق زدن نظرها به بخش بالایی نظرها سبب می شود اولین چیزی باشد که کاربران به آن پس در بخش نظرات توجه می کنند که چندین موارد استفاده دارد. بطور مثال اگر یک نظر بسیار بسیار خوب و مفید باشد یا نظر مهمی باشد طبیعتاً پین کردن آن به بالای بخش نظرات به دیگر بازدیدکنندگان ویدیو نیز کمک خواهد کرد و یا ممکن است درباره آن ویدیو یا محتوای آن ویدیو یکی از کاربران یوتیوب توضیحات مفیدی دهد که مفید باشد و پین کردن آن سبب بهتر دیده شدن آن می شود، همچنین بعضی اوقات ممکن است شما پس از قراردادن ویدیو و کپشن آن نیاز به بروزرسانی محتوای زیر آن داشته باشید یا اطلاعاتی جدید درباره ویدیو به کپشن آن اضافه نمایید که خیلی از کاربران ترجیح می دهند نظر خود را در این شرایط پین کنند.

پین یک نظر در بالای بخش نظرات یوتیوب – سنجاق نظرات YouTube:

در ابتدا وبسایت YouTube.com رو باز نمایید و وارد حساب کاربری خود شوید.

به بخش کامنت ها یا Comments ویدیو مورد نظر خود بروید و یا از آدرس www.youtube.com/comments استفاده نمایید. سپس بر روی نظری که می خواهید به بالا پین کنید کلیک نمایید تا وارد صفحه آن نظر شود.

همانطور که می توانید ببینید در تصویر زیر آیکون ⋮ برای گزینه های آن نظر در بالا سمت راست صفحه وجود دارد. بر روی آن کلیک نمایید.

از ۳ گزینه ای که منوی مذکور برای شما نمایش داده است بر روی گزینه Pin کلیک نمایید.

سپس جهت تأیید این فرایند یک پیام بر روی صفحه نمایش داده خواهد شد که شامل گزینه Pin و Cancel می باشد که طبیعتاً جهت پین کردن نظر خود به بالای صفحه نیاز است گزینه Pin را بزنید و تمام…! نظر مورد نظر شما به بالای بخش نظرات یوتیوب پین شده است.