fb_itafzar.net

آموزش غیر فعال کردن ارسال ایمیل های فیس بوک و اسپم

سؤال: چگونه ایمیل هایی که فیس بوک از رویدادهای مهم پروفایل من برام ارسال میکنه رو حذف و غیر فعال کنم؟ همچنین اسپم های دریافتی رو.

آی تی افزار: تقریبا کسی نیست که پیام های آزار دهنده فیس‌بوک را در ایمیل خود ندیده باشد. این ایمیل ها اکثرا در مورد اعلان ها بوده و فعالیت دوستانتان در رابطه با شما در فیس‌بوک را گزارش می دهند. شاید در ابتدای ثبت نام در فیسبوک، این مورد برای شما مهم نباشد، اما به مرور شاید ایمیل های فیسبوک را وارد پوشه Junk کنید!

این بدین دلیل است که گاه تعداد این ایمیل ها بسیار زیاد می شود و برای مثال برای شخص بنده یا کسی که از حجم کم اینترنت برخوردار است و یا با استفاده از اینترنت موبایل خود به فضای مجازی متصل می شود، معضل بزرگی خواهد شد و حجم زیادی جهت حذف آنها باید مصرف کرد.

در بعضی موارد هم ممکن است موضوعاتی که کمی محرمانه هستند ایمیل شود و ممکن است ناگهان فردی ایمیل های ما را ببیند و از اتفاقات شخصی فیس‌بوک ما آگاه شود. برای جلوگیری از این اتفاق کافیست ایمیل فیس‌بوک خود را غیر فعال کنید.

وارد فیس‌بوک خود شوید و به بخش security setting اکانت خود بروید. شما می توانید از طریق گزینه padlock در بالا و راست صفحه به این تنظیمات دسترسی داشته باشید. در بخش عمومی، به پایین اسکرول کنید تا بخشی جهت اضافه کردن ایمیل جدید را بیابید.

گزینه use your facebook email را از حالت انتخاب دربیاورید.

facebook-email_iTaFzar.Net

غیرفعال نمودن گزینه ایمیل در فیس‌بوک عاقلانه تر است. ما پیش تر گفتیم که این ایمیل ها فوق العاده قابل پیش بینی از طریق آدرس پروفایلتان هستند.

اگر شما آدم صفت و سختی هستید و دوستان کمی دارید، اسپم های کمتری دریافت می‌کنید اما برای مردمی که از بودن در شبکه ای بزرگتر لذت می برند، راه حلی جز غیر فعال کردن آن نیست.