آی تی افزار: مشکل ایرانیان با اپ استور از سال های پیش وجود داشته و هر سال و آپدیت نه تنها بهتر نشده بلکه به روی کار آمدن تحریم ها به شدت بدتر نیز شده است. این روزها علاوه بر مشکلات قدیمی از قبیل ارور معروف ۱۰۰۹ یک سری مشکل بخاطر آی پی ایران و نیاز به ریست شدن موبایل ها یا … بوجود آمده است. اما اصلاً نگران نباشید! با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید تا به تک تک این مشکلات بپردازیم.

در حال حاضر یکسری مشکل عمومی برای کاربران iOS 11 وجود دارد که در به آن میپردازیم اما در ابتدا به مبحث عمومی تر یعنی ” رفق مشکل اپ استور ” خواهیم پرداخت.

آموزش رفع مشکل Cant`t Connect To App Store:

اگر شما هم پس از باز کردن اپ استور خود با پیام بالا مواجه می شوید یعنی پس از Loading صفحه به شما پیام ” عدم اتصال به اپ استور ” را نشان می دهد می توانید به چند روش این مشکل را حل کنید. در ابتدا از منوی Setting > General > Software Update از آپدیت بودن سیستم عامل خود اطمینان حاصل نمایید. اگر دستگاه شما به آخرین نسخه آپدیت نیست و همچنان قادر به آپدیت آن می باشید، با کلیک بر روی install now آپدیت آخر iOS را نصب کرده و با اینکار مشکل اپ استور شما برطرف خواهد شد. اما اگر آپدیت هستید و همچنان این مشکل را دارید از روش زیر استفاده نمایید:

مشابه تصویر زیر با این مسیر بروید: Setting > iTunes & App Store

توجه» اگر از این روش استفاده می کنید حتماً پسورد اپل آیدی خود را در اختیار داشته باشید.

سپس همانطور که در تصویر زیر قادر به مشاهده هستید ایمیل اپل آیدی شما در بالای صفحه قراردارد که با کلیک بر روی آن یا لمس آن یک پنجره روی صفحه باز می شود. در پنجره چندین گزینه وجود دارد شما با کلیک بر روی گزینه Sign Out می توانید کلاً از اپل آیدی خود خارج شوید. پس از خارج شدن از اپل آیدی خود مجدداً کلیک کرده تا در اپل آیدیتان Sign in کنید ( وارد شوید ).

اکثریت دیوایس های چک شده با این روش مشکلشان برطرف شد. اما باز در ادامه با روش دوم انجام این کار با ما همراه باشید.

ترفند رفع مشکل Cant`t Connect To App Store:

این ترفند بسیار ساده بود و در بسیاری از دیوایس های اپلی که این مشکل را داشته و روش های دیگر را امتحان کرده اند جواب داده است. یجورایی تیر آخر است تقریباً ! برای انجام این ترفند دقیقاً مشابه تصویر زیر به مسیر Setting > General > Date & Time مراجعه نمایید:

اگر گزینه تشخیص خودکار ساعت و زمان شما فعال است ” Set Automatically ” و به رنگ سبز می باشد آن را غیرفعال یا خاموش نمایید.

پس از انجام این کار مجدداً وارد اپ استور خود شده و آن را امتحان کنید.

خب! این بخش یعنی مشکل عدم اتصال به اپ استور ۳ روش داشت.

۱٫ از طریق آپدیت کردن دستگاه خود به نسخه آخر iOS

۲٫ از طریق خارج شدن از اپل آیدی و ورود مجدد به آن

۳٫ از طریق خاموش کردن تنظیم خودکار بخش Date & Time در تنظیمات دستگاه

رفع مشکل ۱۰۰۹ اپ استور:

با توجه به تحریم ایران از سوی کمپانی اپل ارور ۱۰۰۹ در بین ما بسیار رایج بوده و مشکل بسیاری از اشخاصی است که از آیفون استفاده می کنند. جهت برطرف کردن این مشکل ( حداقل در مواقع مشکل ساز و ضروری ) باید آی پی موبایل خود را به کشوری دیگر تغییر دهیم. پروکسی ها و نرم افزارهای تغییر آی پی زیادی برای آیفون وجود دارند همچنین میتوانید در صورت وجود، پروکسی شخصیتان را در تنظیمات Setting خود وارد نمایید. با این کار آی پی شما تغییر کرده و قادر به دور زدن این ارور می باشید. اگر صرفاً جهت دانلود از اپ استور می خواهید این ارور را برطرف کنید پیشنهاد می شود پس از کلیک بر روی گزینه Download یا Get اپلیکیشن مورد نظرتان به منوی خود بروید و پس از شروع شدن دانلود اپلیکیشن آن را Pause یا متوقف نمایید ( فقط کافی است بر روی آن کلیک کنید ) و پروکسی خود را خاموش کرده تا با بالاترین سرعت قادر به دانلود اپ مدنظرتان باشید. در مواردی که سرعت شما با پروکسی تقریباً مشابه است و دانلود بالایی دارید نیاز به انجام این کار نمی باشد.

امیدواریم این مقاله آموزشی از رسانه فناوری آی تی افزار مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. مشکلات، نظرات و پیشنهادات خود را در ادامه همین مطلب با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشند.