ممکن است شما نیز در هنگان اتصال به شبکه وای فای جدید و یا حتی شبکه های وای فای قدیمی به ارور an Authentication Error Occurred بر خورده باشید که یک مورد اختلال در اتصال کامل به آن شبکه اینترنت می باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه رفع این ارور یا خطا را با شما بررسی کنیم پس با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید.

روش اول رفع ارور Authentication Error Occurred در اندروید:

در ابتدا و برای تست آسان و سریع فقط و فقط کافی است یکبار گوشی خود را بر روی حالت AirPlane و یا همان هواپیما بگذارید که برای انجام این باید منوی بالای گوشی را به پایین کشیده و بر روی آیکونی مشابه آیکون قرارداده شده در زیر کلیک نمایید.

پس از انجام این کار 15 ثانیه صبر کنید و مجدداً بر روی این آیکون کلیک نمایید تا از حالت هواپیما خارج شود. بار دیگر سعی کنید که وای فای مورد نظر خود متصل شوید و ببینید که آیا همچنان ارور Authentication Error Occurred باقی مانده است یا خیر.

روش دوم برطرف کردن مشکل اتصال اندروید به وای فای:

در روش دوم باید وارد Settings گوشی خود شوید ( چه اندروید و چه iOS ) و سپس به منوی Wi-Fi بروید. در آنچا وای فای مورد نظر خود را پیدا کنید و  بر روی آن کلیک نمایید تا تنظیمات آن باز شود، پس از باز شدن صفحه تنظیمات شما با گزینه این با عنوان ” Forget Network ” در اندروید و “ Forget This Network ”  در iOS یا آیفون مواجه خواهید شد. بر روی این گزینه کلیک نمایید و تأیید کنید که این کار انجام شود. با انجام این کار موبایل شما بصورت کامل آن وای فای را فراموش خواهد کرد که شما باید مجدداً وارد صفحه Wi-Fi خود شوید و بر روی وای فای مورد نظر خود دوباره کلیک نمایید. اینبار از شما رمز یا همان پسورد اینترنتتان را می خواهد که پس از وارد کردن مجدد آن ممکن است مشکل یا ارور Authentication Error Occurred در دیوایس شما بصورت کامل حل شود.

توجه داشته باشید که روش های مذکور فقط روش های ساده حل ارور Authentication Error Occurred می باشند که البته در اکثریت موارد کاربردی می باشند، در صورتی که مشکل شما با این روش ها برطرف نشد می توانید:

  1. تنظیمات وای فای و اینترنت گوشی خود را Rest to default یا تغییر به پیشفرض کنید.
  2. گوشی خود را Rest Factory یا بازگشت به حالت کارخانه کنید.
  3. در بلک لیست تنظیمات اینترنت خود به دنبال نام گوشی خود بگردید و در صورت مشاهده از بلک لیست حذف نمایید.

مشکلات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران در پایین همین صفحه و بخش نطرات در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید