difference-between-3G-H-LTE-4g-www.itafzar.net-04

آی تی افزار : سرانجام ایرانسل و همراه اول پروانه ارتقاء به نسل سوم و بالاتر اینترنت را دریافت کردند. بارزترین تفاوت بین نسل سوم ارتباطی یا همان ۳G با نسل دوم  سرعت اینترنت بیشتر است.

تمامی مشترکین ایرانسل و همراه اول  تنها با خرید بسته‌های اینترنتی (نوترینو برای همراه اول) و حضور در مناطق تحت پوشش می‌توانند از اینترنت ۳G و با تغییر سیم کارت خود از اینترنت ۴G ایرانسل وهمراه اول استفاده کنند. هر کدام از علامت‌های H+ ،H یا ۳G و  4G یا LTE به ‌جای E بر روی نمایشگر نشان می‌دهد که به اینترنت پرسرعت ایرانسل یا همراه اول متصل شده‌اید.

برای مشاهده مناطق تحت پوشش ایرانسل می‌توانید به این صفحه  و برای همراه اول به این صفحه مراجعه کنید. البته بیشتر مناطق این شهر‌ها به طور کامل تحت پوشش ۳G قرار نگرفته‌اند.

در حال حاضر تنها ایرانسل اقدام به ارائه اینترنت نسل چهارم یا همان ۴G نموده است. برای استفاده از خدمات نسل چهارم نیاز به تعویض سیم‌کارت است. شما می‌توانید با مراجعه به مراکز خدمات ایرانسل سیم‌کارت فعلی خود را با قیمت ۱۰,۰۰۰ تومان با سیم‌کارت Usim تعویض کرده و یا یک سیم‌کارت جدید Usim با قیمت ۲۰,۰۰۰ تومان به اعتبار اولیه ده هزار تومان تهیه نمایید.سیم کارت های نسل چهار ایرانسل، به آسانی و بدون نیاز به برش، قابلیت تبدیل از سیم کارت معمولی به میکروسیم و نانوسیم را دارا هستند. سرعت متوسط دانلود شبکه LTE ایرانسل بین ۱۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه ، سرعت آپلود یک تا ۱۵ مگابیت بر ثانیه و مدت زمان پاسخگویی ۵۰ تا ۱۵۰ میلی ثانیه اعلام شده است.

فهرست نشانی مراکز ایرانسل  از طریق وبسایت ایرانسل به نشانی www.irancell.ir ، مرکز تماس شبانه روزی ایرانسل به شماره ۷۰۰ برای تماس از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ برای تماس از سایر خطوط و اطلاعیه‌های ایرانسل قابل دریافت است.مشترکین برای دریافت تنظیمات به صورت خودکار، میتوانند کددستوری #۶*۳*۱۳۰* را از خط ایرانسل خود شماره گیری کنند تا ظرف چند لحظه، تنظیمات خودکار ویژه گوشی تلفن همراهشان ارسال شود.

تفاوت H+، H یا ۳G چیست؟

با توجه به منطقه‌ای که  حضور دارید، اگر به نسل سوم اینترنت متصل باشید،یکی از علامت‌های زیر در قسمت‌بالایی دستگاهتان نمایش داده می‌شود.

H+

سرعت اینترنت +H یا همان HSDPA Plus حداکثر 21 مگابیت در ثانیه است و در بسیاری از نسخه‌های اندروید با همین علامت نمایش داده می‌شود. با فناوری +H به راحتی می‌توانید فیلم‌هایی با کیفیت HD ببینید.

H

استاندارد HSDPA که با علامت H نشان داده می‌شود کمی کند‌تر از +H ، با سرعتی حدود ۷٫۲ مگابیت در ثانیه است. این سرعت حداقل سرعتی است که برای تماشای فیلم‌های HD لازم است و برای گشت و گذار در اینترنت بسیار مناسب به‌شمار می‌آید.

۳G

شبکه داده ۳G برای اولین بار برای پشتیبانی از مکالمه تصویری با سرعت ۲ مگابیت در ثانیه (اگر چه در ابتدا سرعتی تنها برابر ۳۸۴ کیلوبیت داشت) ارائه شد.

difference-between-3G-H-LTE-4g-www.itafzar.net-01

آموزش تنظیم خودکار اینترنت ۳G ایرانسل و همراه‌ اول

برای دریافت خودکار تنظیمات اینترنت ایرانسل می‌توانید کد #6*3*130* شماره‌گیری کنید یا به این نشانی بروید تا تنظیمات از طریق پیامک برایتان ارسال شود. برای همراه اول نیز می‌توانید به این نشانی مراجع کنید و کد #231*111* راشماره گیری کنید. اگر از قبل تنظیمات GPRS را روی موبایل خود دارید دیگر نیازی به دریافت دوباره تنظیمات نیست؛ زیرا تنظیمات ۳G و GPRS یکسان هستند. برای فعال سازی بسته های اینترنتی همراه اول، آگاهی از میزان مصرف و دریافت راهنمای بسته های نوترینو باید کد #۱۰۰* را شماره گیری نمایید. هچنین جهت خرید بسته های آلفا+ (با سرعت ۱Mbps)، ضروریست مدارک مربوطه را به دفاتر خدماتی و مراکز تلفن ثابت تحویل داده و یا در وب سایت شرکت بارگذاری نمایید.

آموزش تنظیم دستی اینترنت ۳G ایرانسل و همراه‌ اول

راهنمای تصویری تنظیم دستی اینترنت ۳G همراه اول برای تمامی سیستم عامل‌ها  در این نشانی و اینترنت ۳G ایرانسل در این نشانی موجود است.
اگر با دریافت تنظیمات اینترنت به صورت خودکار مشکل داشتید (پیامک فرستاده نشد یا موبایلتان قابلیت انجام تنظیمات خودکار (OTA) نداشت) می‌توانید به صورت دستی تنظیمات را اعمال کنید.

difference-between-3G-H-LTE-4g-www.itafzar.net-02

تعرفه‌های اینترنت همراه ۳G و ۴G

تعرفه آزاد اینترنت‌های GPRS, 3G, 4G به ازای هر کیلوبایت ۰.۵ ریال برای مشترکین سیم کارت‌های دائمی و ۰.۷۵ ریال برای مشترکین سیم کارت‌های اعتباری است. در پی کاهش تعرفه‌ آزاد اینترنت، ایرانسل قیمت برخی از بسته‌های پرطرفدار (بسته‌های ۱۵۰ | ۵۰۰ مگابایت | ۲ و ۵ گیگابایت) را دو برابر کرده است. اما در تعرفه بسته‌های همراه اول تغییری ایجاد نشده است.

تعرفه اینترنت همراه اول:

همراه اول بسته‌های هوشمند ارزان‌تری نسبت به ایرانسل ارائه نموده است. این بسته‌ها عبارتند از:

بسته
حجم
تعداد MMS
مدت اعتبار
قیمت (ریال)
۱
۱۵۰ مگابایت
۱۰
۱ روز
۱۰,۰۰۰
۲
۸۰۰ مگابایت
۲۰
۷ روز
۵۰,۰۰۰
۳
۲,۵ گیگابایت
۵۰
۳۰ روز
۱۰۰,۰۰۰
۴
۸۰۰ مگابایت

۷روز (فقط شبها از ساعت ۲۳ لغایت  ۸صبح)
۱۰,۰۰۰

در حال حاضر تعرفه‌های ایرانسل برای تمامی نسل‌های اینترنت  EDGE، ۳G و۴G  یکسان است.

تعرفه ۳G ایرانسل:

مهلت استفاده حجم  قیمت کد فعال سازی اعتباری کد فعال سازی دائمی
۱ روز ۱۵ مگابایت ۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۱# *۵۵۵*۵*۱*۱#
۱ روز ۵۰  مگابایت ۱۲,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۶# *۵۵۵*۵*۱*۶#
۱ روز ۱۵۰ مگابایت ۲۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۲# *۵۵۵*۵*۱*۲#
۱ روز ۲۰۰ مگابایت ۳۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۵# *۵۵۵*۵*۱*۵#
۱ روز ۵۰۰  مگابایت ۶۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۳# *۵۵۵*۵*۱*۳#
۱ روز ۱ گیگابایت ۱۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۱*۴# *۵۵۵*۵*۱*۴#
۷ روز ۱۰۰ مگابایت ۲۵,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۲# *۵۵۵*۵*۲*۲#
۷ روز ۲۰۰ مگابایت ۴۰,۰۰۰  ریال *۵۵۵*۵*۲*۳# *۵۵۵*۵*۲*۳#
۷ روز ۳۰۰ مگابایت ۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۱# *۵۵۵*۵*۲*۱#
۷ روز ۶۰۰ مگابایت ۸۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۵# *۵۵۵*۵*۲*۵#
۷ روز ۲ گیگابایت ۱۸۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۴# *۵۵۵*۵*۲*۴#
۷ روز ۵ گیگابایت ۳۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۲*۶# *۵۵۵*۵*۲*۶#
۳۰ روز ۲۰۰ مگابایت ۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۱# *۵۵۵*۵*۳*۱#
۳۰ روز ۵۰۰ مگابایت ۱۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۶# *۵۵۵*۵*۳*۶#
۳۰ روز ۱ گیگابایت ۱۳۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۷# *۵۵۵*۵*۳*۷#
۳۰ روز ۱۲۰۰ مگابایت ۱۶۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۵# *۵۵۵*۵*۳*۵#
۳۰ روز ۲ گیگابایت ۲۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۲# *۵۵۵*۵*۳*۲#
۳۰ روز ۵ گیگابایت ۴۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۳# *۵۵۵*۵*۳*۳#
۳۰ روز ۱۰ گیگابایت ۶۵۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۸# *۵۵۵*۵*۳*۸#
۳۰ روز ۲۰ گیگابایت ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۳*۴# *۵۵۵*۵*۳*۴#
۳ ماهه ۶۰۰ مگابایت ۱۲۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۱#
۳ ماهه ۵۰ گیگابایت ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۲# *۵۵۵*۵*۴*۲#
۶ ماهه ۷۰ گیگابایت ۲,۶۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۳# *۵۵۵*۵*۴*۳#
۱۲ ماهه ۱۰۰ گیگابایت ۳,۵۰۰,۰۰۰ ریال *۵۵۵*۵*۴*۴# *۵۵۵*۵*۴*۴#