آی تی افزار : برای ذخیره ویدئوهای یوتیوب روش‌ها و نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد، اما وقتی نرم‌افزار VLC روی رایانه‌ شما نصب باشد به هیچ‌یک از روش‌های موجود نیازی نخواهید داشت، زیرا این برنامه می‌تواند ویدئوهای موردنظرتان را از هر سایتی برای شما ذخیره کند. برای انجام این کار به روش زیر عمل کنید:

۱ـ ویدئوی موردنظرتان را انتخاب کرده و آدرس آن را از نوار آدرس مرورگر انتخاب و در حافظه موقت (Clipboard) کپی کنید. (برای مثال https://www.youtube.com/watch?v)

۲ـ نرم‌افزار VLC را اجرا کرده از منوی Media روی Open Network Stream کلیک کنید.

۳ـ آدرس ویدئو کپی شده در مرحله‌ یک را در کادر موردنظر وارد و روی Play کلیک کنید.

۴ـ از منوی Tools روی Codec Information کلیک کرده و در پنجره‌ جدید پس از انتخاب تب General از پایین صفحه در کادر Location کلیک راست کرده و Select All را انتخاب کنید. در ادامه نیز آدرس انتخاب شده را کپی کنید.

۵ ـ آدرس کپی شده در مرحله‌ 4 را در نوار آدرس مرورگر کپی کنید. مشاهده می‌کنید ویدئوی موردنظر شما مستقیم پخش می‌شود. اکنون می‌توانید با کلیک راست روی ویدئو و انتخاب گزینه
Save Video As آن را روی رایانه ذخیره کنید. (می‌توانید آدرس کپی شده را در نرم‌افزارهای مدیریت دانلود نیز وارد کنید تا فایل ویدئو دانلود شود)

توجه: استفاده از این روش در صورتی امکان‌پذیر است که محدودیتی در دسترسی به سایت یوتیوب نداشته باشید. همچنین توجه داشته باشید با استفاده از این روش می‌توانید هر ویدئوی آنلاینی را ذخیره کنید و این قابلیت محدود به سایت یوتیوب نیست.