آموزش دانلود زیرنویس ویدیو‌های یوتیوب

آی تی افزار: قبلا نیز در آی تی افزار ، آموزش دانلود از یوتیوب را برای شما قرار داده بودیم. امروز نیز قصد داریم به شما چگونگی دانلود زیرنویس ویدیوهای یوتیوب را آموزش دهیم.شاید جالب باشد بدانید که افراد چه دیدگاهی نسبت به زیرنویس دارند. بسیاری فکر می‌کنند نوشته‌ای در پایین فیلم در حال پخش، تجربه لذت‌بخش تماشای فیلم را از آن‌ها می‌گیرد. اگر کمی به مسئله فکر کنیم، به آن‌ها حق می‌دهیم. مثلا تماشای فیلم ۴K بر روی تلویزیون همراه با زیرنویس، مانع از تمرکز شما بر روی تصاویر دل‌چسب فیلم می‌شود و مجبور خواهید بود نوشته‌هایی که پشت سر هم می‌گذرند را بخوانید.

اما آن دسته از افراد که قدرت ترجمه گفته‌ها و مطالب فیلم را ندارند، زیرنویس تماشای فیلم را برای آن‌ها آسان و لذت‌بخش می‌کند و حتی یک منبع بسیار خوب یادگیری زبان است.

برای تماشای فیلم‌ها به صورت Blu-Ray یا DVD مشکل زیرنویس نخواهید داشت. تنها با یک جستجو ساده، هزاران منبع زیرنویس پیش رو شما است. اما تصور کنید قصد دانلود زیرنویس فیلمی که در حال پخش بر روی You Tube است را دارید. بدون شک به مشکل بر خواهید خورد. به کمک چند روش که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم این مشکل را حل خواهیم کرد.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/01/youtube1-itafzar.net1_1.jpg

  1. برنامه تحت وب KeepSubs جهت دانلود زیرنویس یوتیوب

شاید ساده‌ترین راه برای دانلود زیرنویس فیلم‌های You Tube کمک گرفتن از از KeepSubs باشد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید لینک فیلم است. آن را به برنامه بدهید و بر روی گزینه دانلود کلیک نمایید. بسته به نوع فیلم، زیرنویس به زبان‌های متفاوت در اختیار شما است. فایل زیرنویس با اکثر پخش‌کننده‌ها فیلم سازگاری دارد و می‌توانید آن را به کمک یک ویرایشگر متن فایل را باز کنید. حتی برنامه به شما امکان ترجمه زیرنویس به زبان دیگر را می‌دهد که چندان کارآمد نیست.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/01/You-Tube-subtitle-KeepSubs-itafzar.jpg

  1. استفاده از مرورگر

اگر مرورگر شما قابلیت پخش فیلم به کمک HTML5 را دارد، نیازی به استفاده از ابزارهای جانبی ندارید. کافی است کمی وقت بگذارید و کدهای XML را ادیت کنید. مراحل کار به این شکل است. ابتدا صفحه You Tube مورد نظر را باز کنید و اجازه دهید سایت به صورت کامل لود شود. البته نیازی نیست برای لود کامل ویدئو منتظر بمانید. فقط مطمئن شوید closed caption فیلم را فعال کرده‌اید. اگر هم تمایل به دانلود closed caption ندارید و فقط به دنبال زیرنویس هستید می‌توانید از این مرحله بگذرید.

در حالی که فیلم در حال پخش است، پنجره developer tools را باز کنید به تب Network بروید. به دنبال ورودی بگردید که با timedtext شروع می‌شود. این فایل را در تب جداگانه‌ای باز کنید. در نهایت فایل XML و زیرنویس باز خواهند شد.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/01/You-Tube-subtitle-subtitles-Developer-Tools-itafzar.jpg

  1. استفاده از برنامه Google2SRT

این برنامه ساده قابلیت دانلود زیرنویس را در هنگام پخش فیلم به شما می‌دهد و تنها از شما URL فیلم را می‌گیرد. آن را در قسمت Google Subtitle برنامه کپی کنید. سپس زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید و سرانجام بر روی Go کلیک کنید. زیرنویس شما آماده است.

از این جا دانلود کنید.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/01/You-Tube-subtitle-google2SRT-itafzar.jpg

امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا در جهت پیشرفت گام های دیگری را برداریم.