گوگل پلی مارکت رسمی و اصلی سیستم عامل اندروید گاهی اوقات برای کاربران پیچیده به نظر می آید، حتی کارهای ساده ای از قبیل خروج از حساب کاربری فعلی. لذا در این آموزش تصویری قصد داریم آموزش خروج از گوگل پلی را ارائه دهیم پس با رسانه فناوری آی تی افزار همراه باشید.

نحوه خروج از اکانت گوگل پلی و خارج شدن حساب کاربری از Google Play:

در ابتدا به ” تنظیمات ” و یا ” Settings ” موبایل خود بروید که عمدتاً مشابه توصیر زیر آیکون چرخ دنده دارد.

سپس بر روی گزینه Accounts یا حساب های کاربری کلیک نمایید که ممکن است در نسخه اندروید شما “Cloud & Accounts” یا “Accounts & Sync” نیز عنوان شده باشد.

سپس شما با اکانت هایی که در شبکه های متفاوت دارید مواجه خواهید شد که شامل گوگل یا Google نیز می باشد. بر روی آن کلیک نمایید.

مشابه تصویر زیر وقتی بر روی گوگل کلیک نمایید تمامی حساب های کاربری Gmail شما بصورت لیست نمایش داده خواهد شد که برای خروج از آن ها حسابی که مدنظرتان می باشد را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید.

در مرحله بعدی آیکونی در سمت راست و بالای صفحه وجود دارد که در تصویر زیر با رنگ سبز مشخص شده است ( آیکون ⋮ ) ، برای باز شدن گزینه ها بر روی آن کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی آیکون مذکور گزینه ها را مطابق تصویر زیر می توانید ببینید که فقط کافی است بر روی گزینه Remove Account کلیک نمایید.

سپس پیامی جهت تأیید این کار بر روی صفحه شما نمایش داده خواهد شد که جهت تکمیل حذف این حساب کاربری از موبایلتان ( و گوگل پلی ) باید بر روی گزینه Remove Account مجدداً کلیک نمایید ( مطابق تصویر زیر ) :

و تمام…!

حساب کاربری گوگل پلی شما حذف شده و شما قادر به اضافه کردن حساب کاربری جدید می باشید. نظرات، سؤالات و پیشنهادات خود را در پایین همین صفحه با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.