آی تی افزار: سطل زباله ها عمدتاً در هر اپلیکیشن یا سیستم عاملی جهت حذف فایل های غیرکاربردی شما ساخته شده اند اما آن ها پیش از حذف کامل و دائمی فایل های شما از آن ها دیتایی خواهند داشت که در صورت تمایل شما  قادر به برگرداندن فایل حذف شده باشید. حالا اکثریت ما اگر فایل مهمی را به اشتباه حذف کنیم طبیعتاً همان لحظه آن را برمی گردانیم و سطل زباله های ما عمدتاً شامل اطلاعاتی است که تمایلی به وجود آن ها نداریم لذا با حذف این اطلاعات هم حجم بیشتری در فضای مک یا ویندوز خود ایجاد کرده ایم و هم اطلاعات به صورت کامل پاک شده اند.

در مک بوک ها شما یک سطل زباله اصلی دارید با عنوان “Trash” که در گوشه سمت راست داک شما قابل مشاهده است. اما مثل ویندوز کار به اینجا ختم نخواهد شد! در مک هر اپلیکیشن اصولاً Trash خاص خود را دارد و اطلاعات را در سطل زباله خود اپلیکیشن ذخیره می کند. در این آموزش از رسانه فناوری آی تی افزار نحوه پاکسازی جفت سطل زباله ها را به شما عزیزان یاد خواهیم داد.

خالی کردن سطل زباله اصلی مک بوک:

برای پاکسازی یا خالی کردن سطل زباله اصلی مک بوک خود فقط کافی است بر روی آیکون سطل زباله یا همان Trash در گوشه سمت راست داک خود کلیک راست کنید و یا CTRL + کلیک کنید تا گزینه ” Empty Trash ” برای شما در منوی کلیک راستتان ظاهر شود و با کلیک بر روی این گزینه سطل زباله اصلی مک شما به صورت کامل پاکسازی خواهد شد. می توانید نمونه انجام این کار را در تصویر زیر مشاهده نمایید:

خالی کردن سطل زباله اپلیکیشن های مک بوک:

اپلیکیشن هایی مثل iPhoto , iMovie یا Mail همگی دارای سطل زباله اختصاصی خود هستند که باید آن ها را جداگانه پاکسازی نمایید که شامل اطلاعات درون برنامه است که شما پاک کرده اید اما یک نسخه مثل بک آپ برای برگرداندن همچنان در Trashوجود دارد داخل این اپلیکیشن ها. بطور مثال اگر شما از iPhoto استفاده نمایید جهت مدیریت تصاویر خود و سپس یک یا گروهی از تصاویر را حذف نمایید این تصاویر حذف شده در سطل زباله یا Trash اپلیکیشن iPhoto باقی خواهند ماند و برای پاکسازی آن ها از هارد مک خود باید Trash خود را خالی نمایید.

برای انجام اینکار ابتدا نرم افزار را باز نمایید. سپس بر روی گزینه Trash مثل تصویر زیر کلیک راست یا CTRL + کلیک را بزنید سپس بر روی گزینه Empty Trash کلیک نمایید و تمام… نرم افزار شما دیگر اضافی هارد مصرف نخواهد کرد و سطل زباله آن پاکسازی شده است.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ با ما مشکلات و سؤالات خود را در نظرات همین مطلب ( پایین صفحه ) مطرح کنید…