آی تی افزار: بسیاری از شما اپلیکیشن تلگرام غیر رسمی طلگرام یا تلگرام طلایی را می شناسید و ممکن است از آن استفاده نیز کرده باشید. این روزها کاربران ایرانی از این نوع اپلیکیشن های غیررسمی بسیار استفاده می کنند جهت برطرفسازی مشکلات فعلی تلگرام اما یک سؤال که بسیار از ما پرسیده شده است نحوه خروج و حذف اکانت کامل از تلگرام طلایی است. در این مطلب نحوه انجام این کار را به صورت کاملاً ساده و تصویری مرحله مرحله آموزش خواهیم داد.

توجه داشته باشید که حذف اکانت تلگرام و خارج شدن از تلگرام طلایی موضوع متفاوت هستند. که در این مطلب به جفت این موضوعات می پردازیم. در صورتی که صرفاً تمایل به خروج از این اپلیکیشن را دارید و نمی خواهید اکانت شما به صورت کامل از تلگرام حذف شود طبق مراحل زیر عمل کنید:

مرحله اول حذف اکانت تلگرام طلایی / طلگرام پیشرفته:

در این مرحله ابتدا نرم افزار را بر روی موبایل خود باز نمایید و صفحه اصلی نرم افزار ( شامل چت ها و … ) را مشاهده خواهید کرد. مشابه تصویر زیر عمل کنید و گزینه منوی سمت چپ در بالای صفحه کلیک نمایید:

  •  سپس منویی مشابه تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی گزینه تنظیمات در تب ” تنظیمات ” کلیک نمایید:
  •  در نظر داشته باشید اکثریت این اپلیکیشن های غیررسمی تا جای ممکن امکان خروج را برای شما سخت خواهند کرد تا از اپلیکیشن بیرون نروید اما کار سختی نیست خروج از این اَپ ها لذا پس از مرحله بالا با صفحه مشابه زیر مواجه خواهید شد که با کلیک بر روی آیکون گزینه ها در بالای صفحه سمت راست پیام زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:

  • پس کلیک بر روی منوی بالا سایت مشابه تصویر زیر شما ۲ گزینه خواهید داشت که بسیار ساده یکی از آن ها ” خروج ” می باشد. بر روی آن کلیک نمایید.

  •  سپس پیامی برای شما نمایش داده خواهد شد که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد. این پیام جهت اطمینان از تصمیم خارج شدن شما می باشد فقط کافی است بر روی ” خوبه ” کلیک نمایید و تمام…! بله درسته جفت گزینه ممکنه کمی عجیب باشند و نامفهوم، اما همانطور که پیش از این گفته شد این اپلیکیشن ها تلاش خود را جهت جلوگیری از خروج شما خواهند کرد. اما با انجام این مراحل کار شما تمام شده است.

  • شما با موفقیت از اکانت خود خارج شده اید.

مرحله دوم – حذف اکانت تلگرام طلایی:

در این بخش قصد داریم آموزش حذف اکانت/حساب کاربری تلگرام بصورت کامل و تصویری را به شما عزیزان ارائه دهیم. در ابتدا پیش از شروع در نظر داشته باشید با این آموزش حساب شما کاملاً حذف شده و در صورت استفاده مجدد حسابی جدید و کاملاً خالی از سمت تلگرام دریافت خواهید کرد. همچنین با انجام این کار شما از هر اپلیکیشن غیر رسمی تلگرام (تلگرام X، موبوگرام، تلگرام طلایی و … ) نیز استفاده نمایید اکانت شما حذف شده و دیگر وجود نخواهد داشت.

مرحله اول حذف حساب کاربری تلگرام: در این مرحله نیاز است به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://telegram.org/deactivate

پس از ورود به صفحه مذکور شما با محتوای تصویر زیر مواجه خواهید شد:

 

مرحله دوم حذف اکانت تلگرام:

در این مرحله شماره تماس خود + کد کشور را وارد نماید. بطور مثال ( ۹۸۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰+ ). کد ایرانی: +۹۸

پس از وارد کردن شماره و کلیک بر روی دکمه Next یک جای خالی دیگر در زیر جای شماره خواهید دید که برای کد تأیید تلگرام است. سپس منتظر کد تأییدی که تلگرام برای شما sms می کند باشید ممکن است تا ۶۰ ثانیه به طول انجامد. کد تأیید تلگرام در قالب یک اس ام اس برای شما ارسال شده و حاوی یک عدد ۵ رقمی است این کد را در جای خالی دوم بنویسید تا هویت اکانت شما تأیید شود.

مرحله سوم حذف اکانت تلگرام: در این مرحله شما وارد صفحه ای دیگر می شوید و برای اکانت شما در تلگرام یک پسورد از سمت تلگرام ارسال شده است. مشابه زیر:

صفحه دریافت پسورد:

پسورد ارسال شده در تلگرام:

 

وارد اکانت تلگرام خود شوید و پسورد ارسال شده را کپی نمایید. سپس به صفحه مرورگر خود بازگردید و پسورد را در آنجا بنویسید یا کپی کنید. گزینه Sign in را بزنید تا وارد صفحه بعد شوید:

 

در این صفحه از  شما دلیل ترک تلگرام را میپرسد که هر چیزی بنویسید تفاوتی نخواهد کرد و امری شخصی است پس دکمه Done را بزنید. در مرحله بعد مشابه تصویر زیر دکمه Yes Delete my account را زده و حساب کاربری تلگرام شما بصورت کامل حذف خواهد شد.

 

شما با پیام حذف حساب کاربری با موفقیت مواجه خواهید شد:

در نظر داشته باشید چت های شما با دیگران پاک نخواهد شد اما حساب شما بصورت Last Seen Long Time Ago نمایش داده خواهد شد و عکس پروفایل و … نخواهید داشت. امیدواریم آموزشی روان و ساده جهت پاک کردن حساب کاربری تلگرام شما بوده باشد. نظرات خود را با ما در زیر همین مطلب درمیان بگذارید.