آی تی افزار: پیامرسان تلگرام دی آر این روزها کاربران زیادی را حذب کرده است. اما با توجه به بسیاری از اختلالات و یا حتی به دلایل امنیتی بسیاری قصد دارند این پیامرسان را حذف کنند و دیگر حساب کاربری فعالی در آن نداشته باشند. در این آموزش از رسانه فناوری آی تی افزار قصد ارائه نحوه انجام این کار را داریم. پس با ما همراه باشید.

لازم به ذکر است که حذف اکانت تلگرام ( در کل و با تمامی اطلاعات ) با خروج از تلگرام دی آر ( Tele DR ) دو موضوع متفاوت است. اگر اکانت تلگرام خود را حذف کنید دیگر راهی برای بازگشت وجود نخواهد داشت و تمامی کانال ها، چت ها و … بصورت کامل حذف می شوند. اما در خروج از حساب کاربری تلگرام در اپلیکیشن تلگرام دی آر شما صرفاً از این پیامرسان خارج شده اید و هرگاه با هر دستگاه دیگری وارد شوید تمامی اطلاعات شما حفظ شده و موجود می باشند.

آموزش اول: آموزش خروج از تلگرام دی آر یا TeleDR:

در مرحله اول نرم افزار Telegram DR را باز کنید تا متصل و بارگزاری شود:

در مرحله بعد نرم افزار مشابه تصویر زیر باز شده است و می توانید چت ها و کانال های خود را ببینید. در سمت چپ و بالای صفحه یک آیکون منو/تنظیمات قرار داد بصورت ۳ خط افقی که در تصویر زیر با فلش نمایش داده شده است. بر روی آن کلیک نمایید:

سپس یک منوی کشویی باز خواهد شد که در آن گزینه های اپلیکیشن وجود دارد. بر روی گزینه Settings کلیک نمایید ( مشابه تصویر زیر ):

پس از کلیک بر روی گزینه Settings شما به صفحه تنظیمات ارجاع داده خواهید شد. در این صفحه نیز در بالای صفحه و سمت راست یک آیکون وجود دارد که در تصویر زیر با فلش نشان داده شده است. بر روی آن کلیک نمایید:

در همان صفحه یک منو بازشو را خواهید دید که گزینه آخر در آن Logout می باشد. برای زدن این گزینه شما از تلگرام دی آر خارج خواهد شد. همچنین اگر پیامی باز شد و از شما پرسید که مطمئن هستید بابت خروج از حساب شما باید گزینه YES را بزنید.

و تمام…! شما از تلگرام دی آر خارج شده اید…

در این بخش قصد داریم آموزش حذف اکانت/حساب کاربری تلگرام بصورت کامل و تصویری را به شما عزیزان ارائه دهیم. در ابتدا پیش از شروع در نظر داشته باشید با این آموزش حساب شما کاملاً حذف شده و در صورت استفاده مجدد حسابی جدید و کاملاً خالی از سمت تلگرام دریافت خواهید کرد. همچنین با انجام این کار شما از هر اپلیکیشن غیر رسمی تلگرام (تلگرام X، موبوگرام، تلگرام طلایی و … ) نیز استفاده نمایید اکانت شما حذف شده و دیگر وجود نخواهد داشت.

آموزش دوم: آموزش حذف اکانت تلگرام:

مرحله اول حذف حساب کاربری تلگرام: در این مرحله نیاز است به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://telegram.org/deactivate

پس از ورود به صفحه مذکور شما با محتوای تصویر زیر مواجه خواهید شد:

 

مرحله دوم حذف اکانت تلگرام:

در این مرحله شماره تماس خود + کد کشور را وارد نماید. بطور مثال ( ۹۸۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰+ ). کد ایرانی: +۹۸

پس از وارد کردن شماره و کلیک بر روی دکمه Next یک جای خالی دیگر در زیر جای شماره خواهید دید که برای کد تأیید تلگرام است. سپس منتظر کد تأییدی که تلگرام برای شما sms می کند باشید ممکن است تا ۶۰ ثانیه به طول انجامد. کد تأیید تلگرام در قالب یک اس ام اس برای شما ارسال شده و حاوی یک عدد ۵ رقمی است این کد را در جای خالی دوم بنویسید تا هویت اکانت شما تأیید شود.

مرحله سوم حذف اکانت تلگرام: در این مرحله شما وارد صفحه ای دیگر می شوید و برای اکانت شما در تلگرام یک پسورد از سمت تلگرام ارسال شده است. مشابه زیر:

صفحه دریافت پسورد:

پسورد ارسال شده در تلگرام:

 

وارد اکانت تلگرام خود شوید و پسورد ارسال شده را کپی نمایید. سپس به صفحه مرورگر خود بازگردید و پسورد را در آنجا بنویسید یا کپی کنید. گزینه Sign in را بزنید تا وارد صفحه بعد شوید:

 

در این صفحه از  شما دلیل ترک تلگرام را میپرسد که هر چیزی بنویسید تفاوتی نخواهد کرد و امری شخصی است پس دکمه Done را بزنید. در مرحله بعد مشابه تصویر زیر دکمه Yes Delete my account را زده و حساب کاربری تلگرام شما بصورت کامل حذف خواهد شد.

 

شما با پیام حذف حساب کاربری با موفقیت مواجه خواهید شد:

در نظر داشته باشید چت های شما با دیگران پاک نخواهد شد اما حساب شما بصورت Last Seen Long Time Ago نمایش داده خواهد شد و عکس پروفایل و … نخواهید داشت. امیدواریم آموزشی روان و ساده جهت پاک کردن حساب کاربری تلگرام شما بوده باشد. نظرات خود را با ما در زیر همین مطلب درمیان بگذارید.