آی تی افزار: بسیاری از همراهان ما پیام هایی که ارسال می کنند درباره نحوه حذف اکانت یا همان دیلیت اکانت در تلگرام های غیررسمی می باشد. در این مطلب قصد آموزش نحوه حذف اکانت در تلگرام معروف یعنی نسخه تلگرام ایکس می باشیم. برای حذف حساب کاربری خود از تلگرام X مراحل زیر را طبق آموزش انجام دهید. همراه آی تی افزار باشید…

توجه داشته باشید که حذف اکانت تلگرام و خارج شدن از تلگرام X  موضوع متفاوت هستند. که در این مطلب به جفت این موضوعات می پردازیم. در صورتی که صرفاً تمایل به خروج از این اپلیکیشن را دارید و نمی خواهید اکانت شما به صورت کامل از تلگرام حذف شود طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. مرحله اول حذف اکانت تلگرام X:

وارد نرم افزار تلگرام X شوید ( صفحه اصلی ) و بر روی گزینه سمت راست بالای صفحه طبق تصویر زیر کلیک نمایید

۲٫ در مرحله دوم حذف اکانت تلگرام ایکس:

وارد صفحه زیر خواهید شد و باید بر روی گزینه Edit در بالای صفحه کلیک نمایید:

۳٫ در مرحله سوم آموزش دیلیت اکانت تلگرام ایکس X:

در پایین صفحه شما می توانید گزینه Log Out را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی آن طبق تصویر زیر یک پیام از اطمینان شما جهت انجام این کار بر روی صفحه نمایش داده خواهد شد و با کلیک بر روی گزینه OK شما با موفقیت از نرم افزار تلگرام ایکس x خارج خواهید شد.


در این بخش قصد داریم آموزش حذف اکانت/حساب کاربری تلگرام بصورت کامل و تصویری را به شما عزیزان ارائه دهیم. در ابتدا پیش از شروع در نظر داشته باشید با این آموزش حساب شما کاملاً حذف شده و در صورت استفاده مجدد حسابی جدید و کاملاً خالی از سمت تلگرام دریافت خواهید کرد. همچنین با انجام این کار شما از هر اپلیکیشن غیر رسمی تلگرام (تلگرام X، موبوگرام و … ) نیز استفاده نمایید اکانت شما حذف شده و دیگر وجود نخواهد داشت.

مرحله اول حذف حساب کاربری تلگرام: در این مرحله نیاز است به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://telegram.org/deactivate

پس از ورود به صفحه مذکور شما با محتوای تصویر زیر مواجه خواهید شد:

 

مرحله دوم حذف اکانت تلگرام: در این مرحله شماره تماس خود + کد کشور را وارد نماید. بطور مثال ( ۹۸۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰+ ). کد ایرانی: +۹۸

پس از وارد کردن شماره و کلیک بر روی دکمه Next یک جای خالی دیگر در زیر جای شماره خواهید دید که برای کد تأیید تلگرام است. سپس منتظر کد تأییدی که تلگرام برای شما sms می کند باشید ممکن است تا ۶۰ ثانیه به طول انجامد. کد تأیید تلگرام در قالب یک اس ام اس برای شما ارسال شده و حاوی یک عدد ۵ رقمی است این کد را در جای خالی دوم بنویسید تا هویت اکانت شما تأیید شود.

مرحله سوم حذف اکانت تلگرام: در این مرحله شما وارد صفحه ای دیگر می شوید و برای اکانت شما در تلگرام یک پسورد از سمت تلگرام ارسال شده است. مشابه زیر:

صفحه دریافت پسورد:

پسورد ارسال شده در تلگرام:

 

وارد اکانت تلگرام خود شوید و پسورد ارسال شده را کپی نمایید. سپس به صفحه مرورگر خود بازگردید و پسورد را در آنجا بنویسید یا کپی کنید. گزینه Sign in را بزنید تا وارد صفحه بعد شوید:

 

در این صفحه از  شما دلیل ترک تلگرام را میپرسد که هر چیزی بنویسید تفاوتی نخواهد کرد و امری شخصی است پس دکمه Done را بزنید. در مرحله بعد مشابه تصویر زیر دکمه Yes Delete my account را زده و حساب کاربری تلگرام شما بصورت کامل حذف خواهد شد.

 

شما با پیام حذف حساب کاربری با موفقیت مواجه خواهید شد:

در نظر داشته باشید چت های شما با دیگران پاک نخواهد شد اما حساب شما بصورت Last Seen Long Time Ago نمایش داده خواهد شد و عکس پروفایل و … نخواهید داشت. امیدواریم آموزشی روان و ساده جهت پاک کردن حساب کاربری تلگرام شما بوده باشد. نظرات خود را با ما در زیر همین مطلب درمیان بگذارید.