آی تی افزار: اکثریت کاربران اپلی از نرم افزار فیس تایم که  یکی از نرم افزارهای پیشفرض موبایل یا آیپد آنها می باشد استفاده می کنند. این نرم افزار جهت برقراری تماس صوتی و ویدیویی می باشد که امنیت و سرعت فوق العاده بالایی دارد. اما یکی از ابزارهایی که تا به امروز به شدت کمبود آن در فیس تایم حس می شد تماس ویدیویی گروهی بود که از استفاده های شخصی تا کنفرانس و استفاده های کاری بسیار کاربرد دارد. حال این امکان به این اپلیکیشن اضافه شده است که در رسانه فناوری آی تی افزار و در ادامه مطلب به نحوه استفاده از آن می پردازیم.

در ابتدا لازمه به ذکر است که هر شخصی که می خواهد از این ابزار استفاده نماید باید حتماً دستگاه آیفون یا آیپد خود را به iOS 12.1 حداقل آپدیت کرده باشد. جدا از این موضوع دیگر هیچ نیاز خاص دیگری وجود ندارد و این ابزار قابل استفاده است.

برای شروع نرم افزار FaceTime خود را باز نمایید و از بر روی آیکون “+” در بالا سمت راست صفحه کلیک نمایید:

سپس مشابه تصویر زیر مخاطبینی که می خواهید با آن ها گروهی تماس داشته باشید را در بخش Contact بنویسید ( ادد کنید ) و سپس بر روی دکمه سبز رنگ Video در پایین کلیک نمایید. اگر تمایل دارید تماس گروهی صوتی هم داشته باشید می توانید بر روی گزینه Audio کلیک نمایید.

پس از برقراری تماس شما آن مخاطبینی که قبول کرده اند و جواب داده اند را می توانید ببینید اما آن هایی که هنوز آنلاین نشده اند یا قبول نکرده اند را بصورت Waitting خواهید دید.

همچنین پس از برقراری تماس می توانید با کلیک بر روی آیکون “Effects” در پایین صفحه ( مشابه تصویر زیر ) به دوربین خود افکت های رنگی، اَنیموجی و استیکر اضافه نمایید که ابزار بسیار جالبی است مخصوصاً اگر آیفون ایکس یا بالاتر داشته باشید که از تکنولوژی انیموجی و تشخیص چهره نیز بهره ببرد.

نظر شما درباره این ابزار ارتباطی چیست؟ آیا نسبت به رقبایی مانند اسکایپ همچنان اولویت شما فیس تایم گروهی است؟ نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین همین صفحه و بخش نظرات با ما در میان بگذارید.