در این مطلب قصد داریم نحوه تغییر تم یا رتگ نسخه رسمی پیامرسان تلگرام را به شما آموزش دهیم. بسیاری از کاربران عمدتاً برای تنوع در این مسنجر یا بهتر شدن رنگ آن مجبور به نصب یک نسخه غیر رسمی تلگرام مثل موبوگرام می شوند اما با دیگر نیازی به انجام این کار نمی باشد. با استفاده از ترفند زیر شما صدها تم مختلف در ۲۰ موضوع متفاوت را می توانید دانلود و بر روی تلگرام خود نصب نمایید.

تغییر تم تلگرام رسمی – تغییر رنگ تلگرام رسمی:

در ابتدا یکی از مراجع تم تلگرام را به شما معرفی میکنیم که اپلیکیشنی است بنام Themes For Telegram که در آن تعداد بسیار بالایی تم های متفاوت وجود دارند. لذا این اپلیکیشن را از لینک  زیر بصورت مستقیم دانلود نمایید و یا از گوگل پلی برای دانلود این اپلیکیشن استفاده کنید:

| لینک مستقیم دانلود اپلیکیشن Themes For Telegram

| گوگل پلی

پس از دانلود و نصب این اپ تغییر تم شما با ظاهری مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن تم های زیادی با رنگ های متفاوت وجود دارد.

در تصویر بالا هر تم در یک بخش وجود دارد و گزینه هایی از قبیل لایک کردن و ستاره دادن هم در کنار آن ها می باشد. اما در بالای هر بخش همانطور که در تصویر زیر با فلش نشان داده شده است یک آیکون منو می باشد که با کلیک بر روی آن یک منو برای شما باز می شود.

همانطور که میتوانید مشاهده کنید در این منو گزینه های زیر وجود دارند:

– گزینه اول: نام آن تم می باشد

– Apply: جهت فعالسازی تم بصورت مستقیم بر روی تلگرام شما می باشد ( اگر تمایل دارید کلیک نمایید )

– Download: جهت دریافت فایل تم و نصب بصورت دستی است از فولدر تلگرام در رم موبایل شما که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

– Copy Link: جهت کپی لینک دانلود این تم می باشد

و دو گزینه دیگر نیز کاربردی خاصی نخواهند داشت در رابطه با این آموزش.

حال شما با زدن گزینه Apply اگر قادر به نصب مستقیم این تم بودید که کار تمام است و از تم و طرح جدید تلگرام خود لذت ببرید! در غیر این صورت شما می توانید در رم موبایل خود فولدر اصلی Telegram را پیدا کنید ( از فایل منیجر موبایل ) و به مسیر زیر بروید:

/Storage/emulated/0/telegram/themes

بروید. همانطور که پیش از این نحوه دانلود تم ها را به شما گفته بودیم یکی از تم هایی که تمایل دارید را دانلود نمایید وفایل دانلودی را copy کنید، سپس در فولدر /theme تلگرام خود Paste نمایید و بعد از آن میتوانید تغییرات تلگرام خود را مشاهده نمایید.

نظر شما راجع به این سیستم جذاب جهت تغییر تم های تلگرام چیست؟ نظرات، مشکلات و سؤالات خود را با ما در پایین همین صفحه درمیان بگذارید.