آی تی افزار : اپل به تازگی در وب سایت خود بخشی را برای کاربران آیفون و آیپد قرار داده تا بتوانند تشخیص دهند که کدام یک از کابل‌های سازگار با دیوایس‌هایشان، توسط اپل یا یکی از همکاران تایید شده‌اش ساخته شده است یا خیر. کابل‌های لایتنینگی که کاربران سرتاسر جهان از آن برای شارژ و اتصال آیفون و آیپدشان استفاده می‌کنند، نقش مهم در سلامت دستگاه و همچنین سلامت کاربر آن دارد. کابل معیوب می‌تواند منجر به خرابی سخت افزاری دستگاه شما شده و یا در سناریوهای بدتر منجر به آتش سوزی و به خطر افتادن جان صاحب آن شود. همچنین اینگونه کابل‌ها موجب داغ شدن بیش از حد دستگاه، عدم سینک شدن و یا آسیب به iOS شوند. موارد زیر را حتماً مطالعه کنید.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/05/Lighting-Cable-Apple-www.itafzar.net-02.jpeg

بسته بندی و نوشته‌های روی آن

برای تشخیص کابل قلابی یا تایید نشده، به دقت به بسته‌بندی و خود کابل توجه کنید. لوازمی که توسط اپل تایید شده اند دارای لوگوی (MFI)Made for iPhone یا نوشته‌ی Design By Apple In California یاAssembled In China ، Assembled In Vietnam ، Industria Brasileira هستند. همچنین شماره سریالی که حاوی ۱۲ یا ۱۷ رقم می‌باشد به فاصله مشخصی از انتهای کابل روی آن دیده میشود.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/05/Lighting-Cable-Apple-www.itafzar.net-03.jpg

قسمت اتصال و آرمی که توسط لیزر حک شده

روش دیگر تشخیص کابل اصل از تایید نشده، دقت به بخش اتصال و آرم‌های حک شده روی آن‌هاست. کابل نا معتبر عمدتاً دارای آرم رنگ و رو رفته و یا بی کیفیت است.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/05/Lighting-Cable-Apple-www.itafzar.net-04.jpg

لایتنینگ به یو اس بی، انتهای اتصال یو اس بی

در زیر مثال‌هایی از اتصال‌های یو اس بی نشان داده شده‌اند. کیفیت و دقت محصولات تایید شده کاملاً مشخص است.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/05/Lighting-Cable-Apple-www.itafzar.net-05.jpg