سلامی دوباره خدمت شما دوستان و همراهان گرامی وب سایت ای تی افزار ، امروز برای شما دوستان یک آموزش کاربری و لازم یعنی آموزش تایپ سریع فارسی با کیبورد رو آماده کردیم  و پیشنهاد میکنیم این آموزش رو از دست ندید ، برای مشاهده آموزش به ادامه مطلب مراجعه کنید

امروزه یکی از آموزش هایی که شاید برای افراد لازم باشد ، آموزش کار و تایپ با کامپیوتر (آموزش تایپ سریع فارسی با کیبورد ) هست ، در این آموزش ما به شما می آموزیم که چطور تایپ سریع ( یا همون ۱۰ انگشتی )انجام بدید .

آموزش تایپ سریع فارسی با کیبورد

ما این ترفند رو براتون به صورت ۱۲ درست مجزا آماده کردیم ، خب بریم سراغ آموزشمون :

درس اول :  سطر خانه ، سطر اصلی میانی هست و با حرف A (ش)  شروع میشه و محل قرار گیری انگشتان دست شما در حالت استراحت روی این سطر باید باشه  ؛

حتما شما هم متوجه برجستگی  هایی رویه J و F شدید ، برجستگی روی J و F به دلیل اینه  که بتونید بدون نگاه کردن سطر خانه را پیدا کنید و انگشتانتان را جای گیری کنید ، انگشت شصت هر دو دست روی Space Bar (دکمه بزرگ پایین  ) باید قرار بگیرد .

درس دوم : انگشت اشاره ی دست چپ برای کلید G و انگشت اشاره ی دست راست برای کلید H در حالی که در زمان عادی روی کلید های F و J قرار گیرند .

درس سوم :  وقتی می خواید Shift رو بگیرید ممکنه لازم بشه قدری دستاتون رو جابجا کنید تا به آن دسترسی پیدا کنید ، با انگشت های کوچک بر حسب ضرورت Shift سمت چپ یا راست رو بگیرید .

درس چهارم :  با انگشت اشاره دو حرف T و R و با سایر انگشتان دست چپ هر کدام یک حرف و Q با انگشت کوچک و W با انگشت بغلی آن و E با انگشت میانی را بگیرید .

ادامه دروس :

درس پنجم :  کلید های Y و U برای انگشت اشاره و بقیه برای ۳ انگشت باقیمانده است .

درس ششم : N و M برای انگشت اشاره و علامت کاما برای انگشت وسطی نقطه و ممیز نیز برای دو انگشت دیگر است ؛

درس هفتم :  Z برای انگشت کوچک X برای انگشت حلقه C برای انگشت میانی و V و B برای انگشت اشاره ی دست چپ است .

درس هشتم : در استفاده از براکت ها هر دو علامت باز و بسته آنها را همزمان وارد کنید تا یادتان نرود آن ها را ببندید ! به وسیله ی کشیدن انگشت کوچک دست راست به آنها دسترسی خواهیم داشت . با انگشت کوچک دست چپ کلید Shift را بفشارید .

درس نهم : برای رسیدن به سطر اعداد باید انگشتتان را بیش از آنچه تا کنون لازم شده بکشید ، اعداد از یک شروع می شود و به صفر می رسد . صفر را پیش خودتان ده فرض کنید .

درس دهم :  علائم ! $ % برای دست چپ و * ( ) برای دست راست است ، دسترسی به این علائم مثل دسترسی به کلید های اعداد است . با دست دیگر کلید Shift را پایین نگه دارید .

درس یازدهم : کلید های – + = با انگشت کوچک دست راست قابل دستیابی هستند ، در صورت لزوم با انگشت کوچک دست چپ کلید Shift پایین نگه داشته می شود .

درست آخر :  برای پاک کردن کلمات بعدی دکمه ی Del و برای پاک کردن کلمات قبلی Backspace ( بالایه اینتر) را بزنید . برای پاک کردن چندین کلمه نمی خواهد چندین بار Del کنید ، آن را پایین نگهدارید و بعد رها کنید .

 

با تشکر از شما دوستان ، امیدوارم این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشه ، منتظر نظراتتون هستیم .