آموزش بک آپ گیری از ویندوز۷:

آموزش بک آپ گیری از ویندوز7

فایل بک آپ فایل پشتیبان است که در زمانی که شما فایل های خود را از دست داده اید می توانید از آن برای برگرداندن فایل ها استفاده کنید. یکی از اشتباهاتی که خیلی از افراد برای بک آپ یا همان پشتیبان گرفتن از ویندوز ۷ خود انجام می دهند استفاده از نرم افزارهای مختلف است!!

در حالی که خود ویندوز ۷ با تنظیمات کامل و جامع می توانید بسیاری از کاربران را راضی نگه دارد. در ادامه به توضیح کامل در مورد بک آپ گرفتن در ویندوز ۷ می پردازم.

 

۱) منوی استارت را باز کرده و تایپ کنید Backup و گزینه ی Backup and restore را انتخاب کنید.

آموزش بک آپ گیری از ویندوز7

۲) روی گزینه ی Setup backup کلیک کنید. اگر این گزینه را مشاهده نمی کنید باید گزینه ی Change settings را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

itafzar.net-3

۳) در اولین قسمت باید درایوی که می خواهید فایل بک آپ در آن ذخیره شود را انتخاب کنید. توجه کنید که نمی توانید از درایوی که انتخاب می کنید بک آپ بگیرید پس اگر می خواهید از کل کامپیوتر خود بک آپ بگیرید بهتر است از یک هارد دیگر مثلا یک هارد اکسترنال استفاده کنید. یا اینکه می توانید فایل های خود را در اینترنت ذخیره کنید که برای اینکار باید Save on a network استفاده کنید.

آموزش بک آپ گیری از ویندوز7

۴) در مرحله ی بعد دو گزینه وجود دارد. با انتخاب گزینه ی اول ویندوز به صورت خودکار فایل های مهم را انتخاب می کند اما با انتخاب گزینه ی دوم شما می توانید فایل های مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. دقت کنید که با انتخاب گزینه ی اول، ویندوز از فایل های داخل Program files، Recycle bin، هر چیزی که با فایل سیستم Fat فرمت شده باشد و فایل های Temp که از ۱ گیگ بیشتر باشد بک آپ نمی گیرید.

itafzar.net-17

۵) اگر گزینه ی دوم را در مرحله ی قبل انتخاب کنید در اینجا باید فایل های مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. همچنین شما یک گزینه در پایین پنجره می بینید که با انتخاب آن می توانید از درایوی که ویندوز در آن نصب شده یک ایمیج بگیرید که در واقع یکی از مهم ترین قسمت هاست و پیشنهاد می شود که حتما این گزینه را تیک بزنید.

itafzar.net-2

۶) در این مرحله ضمن اینکه می توانید مروری کلی بر تمام چیزهایی که انتخاب کرده اید داشته باشید یک گزینه برای زمان بندی کردن بک آپ برای بک آپ گرفتن خودکار وجود دارد که در پایین پنجره وجود دارد. برای استفاده از زمان بندی و بک آپ خودکار روی گزینه ی Change schedule کلیک کرده و مرحله ی بعد را نگاه کنید. اگر نمی خواهید از زمان بندی استفاده کنید مرحله ی بعد را بی خیال شوید.

آموزش بک آپ گیری از ویندوز7

۷) بعد از انتخاب گزینه ی Change schedule، تیک گزینه ی Run backup on a schedule را بزنید و نوع زمان بندی خودتان را انتخاب کنید.

itafzar.net-14

۸) در پایان روی گزینه ی Save settings and run backup کلیک کنید. اگر در مرحله ی دوم روی Change settings کلیک کرده باشید به جای این گزینه مانند عکس زیر Save settings and exit را مشاهده خواهید کرد.

آموزش بک آپ گیری از ویندوز7

۹) اگر Save settings and run backup را مشاهده می کنید بعد از انتخاب این گزینه بک آپ گیری شروع می شود که می توانید با کلیک روی گزینه ی View details و بعد Stop backup، بک آپ را متوقف کنید. از این به بعد می توانید با انتخاب گزینه ی Backup now بک آپ گیری را شروع کنید و با انتخاب گزینه ی Change settings تمام این مراحل را دوباره انجام داده و در واقع تنظیمات را تغییر دهید.

itafzar.net-1