آی تی افزار : برای استفاده از این قابلیت می‌توانید از سرویس زیر کمک بگیرید:

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/06/SendAnywhere-www.itafzar.net-02.jpg

۱ـ سرویس Send Anywhere از سرویس‌های جدید و محبوبی است که با روش کار ساده و در عین حال هوشمندانه خود شما را قادر می‌سازد تا براحتی به انتقال اطلاعات موردنظر خود با هر حجم و فرمتی میان دستگاه‌های مختلف بپردازید. برای استفاده از این سرویس ‌باید ابتدا به این سایت مراجعه کنید:

https://send-anywhere.com

۲ـ در صورتی که قصد دارید با این سرویس در دستگاه‌های مجهز به مرورگر کروم، سیستم‌ عامل اندروید و آی.او.اس راحت‌تر کار کنید می‌توانید ابزارهای مناسب هر یک از موارد فوق را دانلود و روی دستگاه خود نصب کنید.

۳ـ در ادامه برای انتقال فایل‌ها می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار نصب شده روی دستگاه یا سرویس تحت وب، در بخش Send فایل‌های موردنظرتان را فراخوانی کرده و با کلیک روی Send Files انتقال موقت اطلاعات روی سرور را انجام دهید.

۴ـ پس از آپلود اولیه اطلاعات شما روی سرور، این اطلاعات برای مدت ده دقیقه به وسیله دیگر دستگاه‌ها و کاربران قابل دانلود خواهد بود.

برای دانلود این اطلاعات کافی است دستگاه هوشمند خود را مقابل کد کیو‌آر ایجاد شده قرار دهید یا کد شش رقمی موجود را در نرم‌افزار یا بخش Receive در محیط تحت وب وارد کنید.

۵ـ چنانچــه کـاربـر دریافت‌کننده تا پیش از مدت زمان ده دقیقه‌ای از کد موردنظر استفاده کند، عملیات دانلود آغاز می‌شود و آپلود و دانلود به ‌صورت مستقیم بین دو دستگاه صورت می‌گیرد.

به‌عبارت دیگر در این روش شما پیش از انتقال اطلاعات آنها را روی سرورهای سایت ارسال نخواهید کرد و پس از وارد کردن کد دریافت از سوی کاربر، انتقال مستقیم اطلاعات میان شما و گیرنده صورت خواهد گرفت.

امنیت اطلاعات انتقالی در این روش به مراتب بیشتر از دیگر روش‌هایی است که فایل‌ها در سرورهای ابری ذخیره می‌شود و در اختیار گیرنده قرار می‌گیرند.

http://itafzar.net/wp-content/uploads/2015/06/SendAnywhere-www.itafzar.net-01.jpg