آی تی افزار: اضافه کردن لینک در متن شما و در نرم افزار مایکروسافت ورد راه بسیار ساده ای جهت انتقال خواننده آن مطلب به منبع یا آدرس مدنظر شما می باشد. در این مطلب از رسانه فناوری آی تی افزار قصد داریم نحوه انجام این کار را به صورت کاملاً تصویری و مرحله به مرحله آموزش دهیم پس همراه ما باشید…

– مرحله اول اضافه کردن لینک در ورد:

در مرحله اول فایل مایکروسافت ورد مدنظران را باز کنید و سپس متن ( کلمه / عبارت / جمله / پاراگراف ) که تمایل دارید لینک داشته باشد را با موس بگیرید مشابه تصویر زیر:

پس از گرفتن کلمه یا کلمات مدنظرتان کلیک راست کرده تا گزینه ها برای شما نمایش داده شود. پس از انجام اینکار در گزینه ها طبق تصویر زیر به دنبال گزینه ” insert Link ” بگردید که در تب” Link ” در منوی کلیک راست شما قرار دارد. پس از یافتن این گزینه و کلیک بر روی آن به مرحله بعد بروید.

مرجله دوم درج لینک در microsoft word:

در این مرحله پنجره ای برای شما باز شده است که در سمت چپ و بالا در آن می توانید گزینه ” Existing File or Web Page ” را مشاهده نمایید که باید بر روی آن کلیک نمایید.

سپس در ادامه و در پایین صفحه قسمتی با عنوان address وجود دارد که در روبروی آن جای خالی برای اضافه کردن URL یا آدرس اینترنتی مدنظرتان وجود دارد. لذا در آن آدرسی که قصد دارید لینک شما به آن منتقل شود را تایپ کنید.

و سپس گزینه ok را مشابه تصویر زیر کلیک نمایید

تبریک! لینک شما اضافه شد …