right+click+programs+www.itafzar.net1

آموزش اضافه کردن برنامه به منوی راست کلیک

آی تی افزار: بیشتر کاربرانی که از ویندوز های قدیمی اعم از ویندوز ۹۸ یا ۲۰۰۰ استفاده می نمایند. درست است که در ویندوز خود اطلاعات محدودی دارند. ولی همین ویندوز قدیمی امکاناتی دارد که شاید در ویندوز ۷ یا ۸ نتوان به همان امکان پی برد. یکی از این کاربرد ها ویژگی اضافه کردن اپیکیشن به منوی راست کلیک است . که ما می توانستیم با نصب یک نرم افزار کاربری این کار را انجام داده و برنامه خود را به این لیست اضافه نماییم.

ولی این امکان در ویندوز های جدید وجود ندارند. وبرای انجام آن باید از سری کار های دشوار استفاده نمود. ولی ما در این پست قصد داریم برای اینکار یک راه بسیار ساده برای شما معرفی نماییم. که به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید. پس تا پایان پست امروز با ما همراه باشید.

در اولین مرحله پنجره Run را بازنموده و عبارت regedit را تایپ نموده و OK را کلیک کنید. بعد باز شدن پنجره ریجستری ویندوز قسمتی را که در عبارت زیر مشاهده می فرمایید را دنبال کنید:

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell

عبارت Shell را ویرایش نموده و کلید ( Key ) جدید به آن اضافه نموده و برای آن نام دلخواهی انتخاب نمایید. قسمت کلید جدیدی که ساختید و آن را ویرایش نمودید را نگه داشته و Value دلخواهی به آن بدهید. تا این مقدار بسته به نسبت داده شما در منو نمایش داده شود.
در گام بعدی به مسیر زیر بروید:

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\NewKey

بعد از آنکه مسیر بالا را پیدا کرده وباز کردید ، در این قسمت هم مانند دستورات بالا کلیدی به نام Command ایجاد نمایید. بعد از این اقدامات در قسمت Value این بار آدرس کامل فایل اجرایی خود را که قرار است در منوی راست کلیک باز شود را وارد نمایید. و گزینه تایید را فشار دهید.

کار شما دیگر تمام شده و از این پس شما می توانید با هر بار راست کلیک روی برنامه یا پوشه مورد نظر نام و فایل اجرایی خود را در منوی راست کلیک مشاهده نمایید.