آموزش استفاده از قابلیت های جدید تلگرام در نسخه ۴٫۴ ، ممکن است شما نیز تلگرام خود را به نسخه جدید ارتقا داده باشید ولی نمیدانید که چطور از امکانات نسخه جدید استفاده کنید ، در ادامه این مقاله ما با جزئیات بیشتر نسبت به مقاله معرفی ، به آموزش شما عزیزان میپردازیم.

آموزش استفاده از قابلیت های جدید تلگرام در نسخه ۴٫۴

اولین قابلیت که اضافه شد امکان اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده (لایو لوکیشن) میباشد .

آموزش استفاده از لایو لوکیشن (Live Location) یا اشتراک گذاری زنده موقعیت مکانی

از جالبترین قابلیت های اضافه شده میتوان به لایو لوکیشن اشاره کرد  . برای استفاده مراحل زیر را دنبال کنید :

  • قبل از هر کار باید تلگرام خود را به نسخه ۴٫۴ آپدیت کنید.
  • سپس تلگرام را اجرا و وارد پنجره گفتگوی مورد نظرتان شوید. این پنجره گفتگو می‌تواند یک پنجره انفرادی یا مربوط به گروه باشد.
  • آیکون با نماد “گیره” را از نوار زیرین صفحه و سمت راست آن انتخاب کنید تا دستور ارسال فایل صادر شود.
  • گزینه “Location” را انتخاب کنید.
  • گزینه قرمز رنگ Share My Live Location For را انتخاب کنید.

مدت زمانی که تمایل دارید موقعیت مکانی شما به صورت زنده با کاربر یا کاربران مورد نظر اشتراک گذاری شود را از لیست سه گزینه‌ای ارائه شده انتخاب کنید. این مدت زمان می‌تواند برابر با ۱۵ دقیقه، ۱ ساعت یا ۸ ساعت در نظر گرفته شود. به یاد داشته باشید که لغو اشتراک گذاری موقعیت مکانی در هر زمان که تمایل داشته باشید امکانپذیر خواهد بود. بعد از انتخاب مدت زمان مورد نظرتان باید گزینه Share را لمس کنید.

همچنین برای غیرفعال کردن این قابلیت نیز ، مراحل زیر را باید دنبال کنید :

  • اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.
  • وارد پنجره گفتگویی که موقعیت مکانی شما در آن به صورت زنده اشتراک گذاری شده شوید.
  • نقشه ای که موقعیت مکانی شما در آن نمایش داده شده را لمس کنید.
  • گزینه قرمز رنگ Stop Sharing Location را از بخش زیر صفحه انتخاب کنید.

آموزش استفاده از مدیاپلیر جدید تلگرام ۴٫۴

تغییر دیگری که از اهمیت بیشتری نسبت به بقیه اهمیت دارد ، مدیاپلیر جدید آن است . تلگرام مدیا پلیر داخلی خودش را کاملا بازسازی کرده است و بستر مناسبی برای پخش مدیا ، فراهم کرده است ، همچنین طبق گفته تلگرام شما میتوانید به کانال @cctracks مراجعه کنید و از دمو های قرار گرفته ، این قابلیت را مشاهده کنید .

توجه داشته باشید که قبل از استفاده این امکان نسخه خودتان را به ۴٫۴ ارتقا دهید  و از تنظیمات ، حالت مدیا پلیر داخلی را تغییر ندهید .

آموزش تغییر زبان در نسخه جدید تلگرام ۴٫۴

با آپدیت تلگرام ۴٫۴ زبان های بیشتری هم توسط آن پشتیبانی می‌شوند. زبان هایی مثل فرانسوی، اندونزیایی، مالایایی، روسی و اوکراینی از زبان های جدیدی هستند که در تلگرام ۴٫۴ قابل پشتیبانی خواهند بود. جالب است بدانید که تلگرام در وبلاگ رسمی خود اشاره کرده که در آینده نزدیک پشتیبانی از زبان های دیگری از جمله فارسی (Persian) هم به اپلیکیشن پیام رسان محبوب آن اضافه خواهد شد. بنابراین هنوز خبری از زبان فارسی رایگان در تلگرام وجود ندارد .

شما میتوانید از تنظیمات پیام رسان خودتان ، زبان آن را به هر زبانی که نیاز دارید تغییر بدهید .

 

آموزش مخفی کردن آرشیو چت سوپر گروه ها از دید اعضای جدید در تلگرام ۴٫۴

اگر شما هم صاحب یک سوپر گروه هستید از این پس و با آپدیت تلگرام ۴٫۴  می‌توانید از قابلیت مخفی کردن آرشیو چت گروه از دید اعضای جدید استفاده کنید. با این قابلیت میتوانید ست کنید که اعضای جدید دیگر پیام های قبلی اعضا را مشاهده نکنند .  برای اینکار کافیست طبق تصویر زیر ، تنظیمات را انجام دهید .

آموزش استفاده از قابلیت های جدید تلگرام در نسخه 4.4
آموزش استفاده از قابلیت های جدید تلگرام در نسخه ۴٫۴

 

دیگر قابلیت اضافه شده نیز مشخص شدن پیام ادمین در گروه های بزرگ میباشد که نیازی به توضیح ندارد . که در گوشه سمت راست و بالای پیام ادمین ها عبارت “admin” نمایش داده می‌شود و بدین صورت سایر کاربران گروه می‌توانند پیام های ادمین را از سایر اعضا تشخیص دهند .