دستکش های واقعیت مجازی

آی تی افزار : پروژه‌ی Oculus Rift از همان ابتدا توجه بسیار زیادی را به خود جلب کرد و بحث واقعیت مجازی در بازی‌ها را بر سر زبان‌ها انداخت. بعد از آن شرکت‌های بزرگی مانند سونی با پروژه‌ی مورفیوس برای پلی‌استیشن۴، شرکت بزرگ و مشهور ولو (Valve) و حتا HTC و سامسونگ نیز وارد این میدان شدند تا امکانات واقعیت مجازی را گسترش دهند. هنوز نسخه‌ی نهایی هیچ کدام از آن‌ها وارد بازار نشده و به دست کاربران نرسیده است اما سازندگان‌شان هم سراغ طراحی وسیله‌ای برای تعامل با این دنیای مجازی نرفته‌اند. فکرش را بکنید که یک هدست واقعیت مجازی را روی سر خود گذاشته‌اید و همچنان از یک دسته‌ی پلی‌استیشن برای کنترل شخصیت‌تان در بازی یا خودتان در یک میدان جنگ کمک می‌گیرید. اما محققان در دانشگاه RICE دستکش بی‌سیم و خاصی را طراحی کرده‌اند که حس واقعی لمس کردن در دنیای واقعی را در دنیای مجازی نصیب‌تان می‌کند.

Hands Omni glove www.itafzar.net 01 دستکش های واقعیت مجازی

این دستکش با کمک کیسه‌های کوچکی که زیر انگشتان دست‌ها قرار دارند و فشاری که با کمک هوا در آن‌ها ایجاد می‌شود حس لمس کردن سطح‌های مختلف را به شما منتقل می‌کند. با این که دستکش‌ در مرحله‌ی ابتدایی توسعه قرار دارد اما از ابتدا برای گیمرها و بازی‌ها طراحی شده است. از طرفی شرکت Virtuix که قبلا تجربه‌ی ساخت‌ و توسعه‌ی ابزارهای واقعیت مجازی را دارد به عنوان حامی مالی Hands Omni glove با محققان دانشگاه همکاری می‌کند. قرارداد شرکت Virtuix با محققان این اطمینان را می‌دهد که در آینده می‌توانیم در کنار هدست‌های واقعیت مجازی، از این دستکش‌های خاص هم برای کنترل بازی‌مان استفاده کنیم.

Hands Omni glove www.itafzar.net 02 دستکش های واقعیت مجازی


نویسنده: مرد آی تی !

تکنولوژی + ترفند + برنامه نویسی و توسعه و ...

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>