جستجوی بهتر مطالب یک سایت با استفاده از گوگل

جستجوی بهتر مطالب یک سایت با استفاده از گوگل

google search جستجوی بهتر مطالب یک سایت با استفاده از گوگل

ممکن است تا به حال خواسته باشید درون یک سایت جست و جو کنید اما نتوانسته اید قسمت مربوطه را پیدا کنید یا اگر هم پیدا کردید، نتیجه مورد نظرتان را نیافتید.

می خواهم روشی بسیار ساده را آموزش دهم که با استفاده از گوگل درون یک سایت به جستجو بپردازیم و از آنجا که گوگل از خیلی از موتورهای جستجوی داخلی سایت ها بهتر عمل می کند، نتیجه ی مورد نظر خود را زودتر و راحت تر بیابیم.

برای این کار کافی است قبل از عبارت جست و جو ابتدا وارد کنیم site: و سپس دامنه سایت مورد نظر را وارد کنیم. دامنه تنها شامل اسم سایت به اضافه ی پسوند سایت است بدون هیچ چیز دیگری. مثلا برای جست و جو درون سایت آی تی افزار ابتدا وارد می کنیم: site:itafzar.net و سپس عبارت جست و جو را وارد می کنیم.(از تصویر زیر کمک بگیرید)

google search3 جستجوی بهتر مطالب یک سایت با استفاده از گوگل

با این کار گوگل عبارت مورد نظر را تنها در سایتی که وارد کرده ایم جست و جو می کند. اگر به جست و جو ها دقت کنید، همه آن ها از دامنه itafzar.net هستند.

google search2 جستجوی بهتر مطالب یک سایت با استفاده از گوگل 

از این قابلیت یک استفاده دیگر هم می توان کرد و آن زمانی است که سایتی داشت باشید و بخواهید بدانید گوگل چند صفحه از سایت شما در خود ایندکس کرده است. برای این کار کافیست تنها کلمه site: به اضافه ی دامنه سایت را وارد کنید و عبارت جست و جو را خالی بگذارید. یعنی به عنوان مثال برای سایت آی تی افزار تنها وارد کنید site:itafzar.net. با این کار گوگل صفحه های که از سایت شما ذخیره کرده و تعداد آن ها را نشان می دهد.

google search4 جستجوی بهتر مطالب یک سایت با استفاده از گوگل

به عنوان مثال هم اکنون ۲۰۳۰ صفحه از آی تی افزار در گوگل ایندکس شده است.

حتی گوگل حدس می زند که این سایت متعلق به شما باشد و در ابتدای جست و جو ها پیشنهاد می کند اگر عضو Webmaster Tools نیستید، در آن عضو شوید!


نویسنده: مرد آی تی !

تکنولوژی + ترفند + برنامه نویسی و توسعه و ...

اشتراک گذاری این نوشته

۱ دیدگاه

  1. سلام
    مطالب سایتتون خیلی جذابه کلی ترفند یادگرفتم
    دمتون گرم

    پاسخ دادن

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>